שתף קטע נבחר

סקר מטריד: 15 אחוזים מהאמריקנים אנטישמים

על-פי סקר שערכה הליגה למניעת השמצה, 14% מהאמריקנים סבורים כי "ליהודים יותר מדי כוח בארה"ב". אבל לא הכל שלילי

סיבה לדאגה? 35 מיליון אמריקנים, המהווים 15 אחוזים מכלל האוכלוסייה, מחזיקים בדעות אנטישמיות. כך עולה מסקר שנתי שערכה הליגה למניעת השמצה. זהו גידול של שלושה אחוזים לעומת השנה שעברה, אך מדובר בערך באותו חתך של האוכלוסייה.

 

עוד בערוץ החדשות:

ארה"ב מנסה להרגיע: לא רוצים עימות עם איראן 

"ההדלפה על תרגיל חיל האוויר תוביל לביטולו"

אהרונוביץ' בהודו: דיפלומטיה, מקדשים ופיתה

 

על-פי נתוני הסקר, האנטישמיות נפוצה יותר בקרב חסרי השכלה. שיא האנטישמיות נרשם בשנת 2002 כש-17 אחוזים מהאמריקנים הביעו דעות אנטישמיות.

 

ממצאי הסקר הנוכחי מעלים כי 14 אחוזים מהמשתתפים הסכימו עם האמירה כי "ליהודים יש כיום יותר מדי כוח בארצות-הברית". מדובר בעלייה של אחוז לעומת השנה שעברה. כמו כן, 15 אחוזים מהנשאלים הסכימו עם הטענה שיהודים "מוכנים לבצע מעשים מפוקפקים" ו-16 אחוזים מאמינים כי "אנשי עסקים יהודים כל כך ממולחים שלאחרים אין סיכוי להתחרות בהם".

 

בנוסף, 30 אחוזים מהאמריקנים סבורים שהיהודים "יותר נאמנים לישראל מאשר לאמריקה" - אחוז קבוע מאז החלו הסקרים של הליגה למניעת השמצה בשנת 1964. עוד מצביע הסקר על כך ש-31 אחוזים עדיין מחזיקים באמונה ש"היהודים אשמים במותו של ישו", בעוד שרבע מהאמריקנים טוענים שהיהודים "מדברים יותר מדי על מה שקרה להם בשואה".

 

לפי הסקר, רמת האנטישמיות הגבוהה ביותר היא בקרב הקהילה השחורה בארצות-הברית. 29 אחוזים מהם מחזיקים בדעות אנטישמיות. כמו כן, בקהילה ההיספנית רמת האנטישמיות גבוהה יותר בקרב אלו שנולדו מחוץ לארצות-הברית, המהווים 40 אחוזים מהאוכלוסייה ההספנית, לעומת אלו שנולדו בארצות-הברית, המהווים 20 אחוזים.

 

אולם, הסקר גם מצביע על נתונים חיוביים. 83 אחוז מהנשאלים הדגישו את חשיבות המשפחה בקהילה היהודית, 79 אחוז ציינו כי ליהודים אמונה חזקה באלוהים ו-64 אחוזים סבורים שהם תרמו רבות לתרבות האמריקנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
באדיבות הסוכנות היהודית
מומלצים