שתף קטע נבחר

צרפת: מתקפה באיראן תערער את יציבות האזור

שר החוץ הצרפתי הדגיש כי ארצו תקשיח את הסנקציות המוטלות על איראן כדי להימנע ממצב בלתי-הפיך. "עדיין אפשר להפעיל לחץ במסלול זה", אמר

"מתקפה צבאית נגד פרויקט הגרעין האיראני עלולה לערער לחלוטין את המצב באזור כולו", כך הזהיר היום (א') שר החוץ הצרפתי, אלן ז'ופה. במקום זאת, הציע, תקשיח ארצו את הסנקציות המוטלות על איראן.

 

הגרעין האיראני - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בראיון לתחנת הרדיו "Europe 1", הביע ז'ופה ביטחון בכך שעדיין יש מקום להחמיר את המגבלות המוטלות על הרפובליקה האיסלאמית ולהפעיל באמצעותן לחץ שיביא להפסקת שאיפות הגרעין שלה. "נמשיך במסלול הזה משום שהתערבות צבאית תיצור חוסר יציבות כללית. עלינו לעשות הכול כדי להימנע ממצב בלתי-הפיך", הדגיש.

 

מרקל, סרקוזי ואובמה בפסגת ה-G-20 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מרקל, סרקוזי ואובמה בפסגת ה-G-20(צילום: רויטרס)
 

דברי שר החוץ של צרפת עולים בקנה אחד עם הצהרות נשיאו, ניקולא סרקוזי, שהתייחס אף הוא לנושא בסוף השבוע. "קיומה של ישראל, אחרי מה שקרה במלחמת העולם השנייה, הוא מאורע פוליטי מרכזי במאה ה-20, ואנחנו לא מתכוונים להתפשר על כך", הצהיר סרקוזי.

 

בפסגת 20 המדינות המתועשות (G-20) הנערכת בעיר קאן שבריביירה הצרפתית, הבהיר נשיא צרפת כי ארצו לא תעמוד מנגד במקרה של איום על קיומה של מדינת ישראל. הוא כינה את הניסיון האיראני להשיג גרעין כ"אובססיה",

ואמר כי על הקהילה הבינלאומית להתמקד בסנקציות נוספות.

 

גם בישראל התרבו עד מאוד ההתייחסויות לנושא, עניין שהוביל הבוקר לישיבת ממשלה סוערת, במהלכה הותקפו הנוגעים בדבר. "לשרים ולעובדי מדינה יש מגבלות ביכולת ההתבטאות שלהם, וצריך להקפיד לא להתבטא לגופו של כל עניין", אמר השר מיכאל איתן, "החוק מטיל מגבלות על עובדי מדינה שהגיעו אליהם ידיעות הקשורות לביטחון המדינה מתוקף תפקידם, ולא צריך להוציא אותם, וכך גם במקרה הנוכחי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ז'ופה. "להימנע ממצב בלתי-הפיך"
צילום: גיל יוחנן
סרקוזי. "אובססיה איראנית"
צילום: AFP
מומלצים