שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אמיר זיו-אב - המדען הראשי במשרד התחבורה

  שר התחבורה הודיע היום (א') כי בחר במחליף ליוסף פרשקר, אשר עזב את תפקידו. ד"ר זיו-אב הוא סא"ל במילואים ושימש בעבר כראש ענף פיתוח של חיל הנדסה. בעבר צוטט כאומר שיש להוריד מהכביש את כל רוכבי הדו-גלגלי

  מדען חדש במשרד התחבורה. שר התחבורה ישראל כץ, מינה את ד"ר אמיר זיו-אב לתפקיד המדען הראשי במשרדו, כך נמסר היום (א'). במשרד התחבורה אומרים כי תפקיד המדען אויש "לאחרונה לאחר שעבר ועדת איתור פומבית של נציבות שירות המדינה". זאת בזמן שבאתר החברה הפרטית שהקים זיו-אב מוסבר כי הוא מכהן בתפקיד מחודש ספטמבר השנה. זיו-אב (62) נשוי ואב לשלושה, בעל תואר דוקטור מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב, בנושא "גיבוש קונספטים טכנולוגיים אופטימאליים".

   

   

  במשרד התחבורה מסבירים כי " בתוקף תפקידו כמדען ראשי זיו-אב ירכז ויתאם את כל נושאי המחקר ביחידות המשרד, ויסייע בייעוץ מדעי וטכנולוגי להנהלת המשרד. כמו-כן יקיים קשרים מקצועיים עם גופי מחקר בארץ ובחוץ, ועם ארגונים בינלאומיים".

   

  על-פי אנשי המשרד מתמחה ד"ר זיו-אב "בניתוח תהליכים ובאופטימיזציה של תכנון וביצוע פרויקטים, בעיקר בתחום התחבורה", ועד לאחרונה שימש כחבר דירקטוריון של חברת המו"פ של אוניברסיטת בר אילן. ד"ר זיו-אב מחזיק בדרגת סא"ל במילואים, ושימש בעבר כראש ענף פיתוח של חיל ההנדסה ועזר לאלוף טל בפיתוח טנק המרכבה.

   

  ד"ר זיו-אב שימש כחבר במטה למלחמה בתאונות הדרכים בראשותו של שר התחבורה (1974-1977) לשעבר גד יעקבי. באתר אור ירוק מצוטט המדען הראשי החדש כאומר שיש להרחיק מהכביש כלי רכב דו-גלגליים. זיו-אב, כך מוסבר בדברים המתפרסמים, הציע להרחיק לגמרי מהכבישים כלי רכב דו-גלגליים עקב הסיכוי הגבוה יותר - לקילומטר נסיעה - של רוכב להיהרג, לעומת נהג מכונית. "עד היום, לא שמעתי ממשרד התחבורה או מהמשטרה איזו שהיא פנייה לציבור שמזהירה כי כלי רכב דו-גלגלי הוא מאוד מסוכן", מצוטט זיו-אב באתר העמותה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישראל כץ, שר התחבורה - מינוי נוסף
  צילום: יואב מלכה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים