שתף קטע נבחר

תג מֶה-חיר: עז נעצרה במאחז ובילתה יום בתחנה

שוטרי יו"ש כבר רגילים לעצור נערי גבעות שמיישבים מאחזים מפונים. אבל ברמת מגרון נפלה עליהם עז אמיתית: גאולה, גוש צמרירי נותן חלב, התלוותה ל-4 העצורים, והם נדרשו להתחייב שלא תשוב לגבעה. אבל בקרוב היא תחזור לפעות שם

במשטרת מחוז ש"י כבר התרגלו למשחקי החתול והעכבר, שבמסגרתם הם רודפים אחרי נערי הגבעות המבקשים ליישב מחדש מאחזים, מושיבים אותם במעצר, ולאחר מכן משחררים אותם לביתם. אבל היום (א') הצטרפה למשחק האינסופי חיה חדשה - עז.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

שוטרי המחוז עצרו הבוקר ארבעה אנשי "נוער הגבעות" שבאו ליישב מחדש את מאחז רמת מגרון שבאזור בנימין, והפרו בכך צו שטח צבאי סגור שהוצא למקום. הארבעה - שלושה קטינים ובגיר - הובאו לחקירה במשטרת בנימין, ושניים מהם שוחררו בתנאי הרחקה. שני האחרים הועברו לבית המשפט, שם המשטרה צפויה לבקש את שחרורם בתנאים מגבילים. מי שנאלצה להעביר יום שלם בין כותלי התחנה במקום בין גבעות מוריקות היא גאולה, עז השייכת לאחד הנערים.

 

העז גאולה מצאה עצמה מעוכבת כאחרונת העברייניות, והשוטרים סירבו לשחררה עד שהנערים יחתמו על התחייבות שלפיה העז לא תשוב למאחז. בסופו של דבר שוחררה העז ללא תנאי הרחקה, ונראה כי היא תשוב לרעות באזור כבר בשעות הקרובות.

 

"בהתחלה השוטרים דרשו ששחרור גאולה יתבצע רק בערבות, אבל אחר-כך הם שינו את הבקשה שלהם, וביקשו שנחתום על התחייבות שהעז לא תשוב לרעות במאחז", סיפר ל-ynet הנער שלו שייכת העז, בן 17. "אפילו העתק של זה לא קיבלנו, כי הם כנראה הבינו עד כמה העניין נראה מגוחך. הם רצו שבוגר מעל גיל 18 יבוא לחתום על ההבטחה. אני בן 17, ולכן העז עוכבה שעות רבות אחרי ששוחררנו".

 

הנער טען כי ייתכן שמדובר בניסיון לפגוע בחיי החקלאות של מי שמשתייכים ל"נוער הגבעות" ובמורל שלהם. "במקום שאין

בו אפילו מקרר, עז שנותנת חלב זה דבר חשוב. במקום שהמדינה שמה לה ליעד להרוס את המקום ולא מצליחה, הנסיונות לפגוע גם בפרטים הקטנים כמו עזים קיימים. אנחנו אמנם לא יכולים להיות עם העז, אבל נשלח חברים אחרים כדי שיתחזקו את המאחז ולא ישאירו אותה לבדה".

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר: "הארבעה נעצרו על הפרת צו שטח צבאי סגור. ברשות אחד מהם הייתה עז. על מנת שלא להשאירה באזור ללא בעלים, נלקחה העז עם בעליה לתחנה. בעליה שוחרר, והעז כעת ברשותו". במשטרה הדגישו כי העז לא נעצרה ולא עוכבה, אלא רק הובאה לתחנת המשטרה כחלק מרכושו של הנער.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נערת הגבעות החדשה. למצולמת אין קשר לנאמר
צילום: גטי אימג' בנק ישראל
מומלצים