שתף קטע נבחר

המשטרה גייסה עד מדינה נגד ריקו שירזי

מעצרו של העבריין המוכר מנתניה, החשוד בקבלה במרמה של החזרי מס בהיקף של מיליוני שקלים, הוארך עד יום א'. צו איסור פרסום הוטל על פרטי העד

הראשון שידבר נגד ריקו שירזי: המשטרה הצליחה להציג היום (ב') הישג משמעותי כשהודיעה על גיוס עד מדינה נגד העבריין המוכר ריקו שירזי ואחרים בפרשת הקבלות הפיקטיביות. במהלך דיון בהארכת מעצר שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון, הוצא צו איסור פרסום על שמו ועל שמות בני משפחתו של העד, בעוד מעצרו של שירזי הוארך עד יום ראשון.

 

פרשת הקבלות הפיקטיביות - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

שירזי נעצר לפני כשבועיים יחד עם 23 בני אדם נוספים על ידי צוות החקירה בניהול ניצב-משנה אהרון ולריולה, בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות וקבלה במרמה של החזרי מס בהיקף של מיליוני שקלים. הוא התעקש על חפותו והצהיר כבר כי הוא מוכן לעבור בדיקת פוליגרף, אולם היחידה הכלכלית בראשותו של תת-ניצב אבי נוימן, הצליחה בימים האחרונים לגייס את אחד החשודים בפרשה כדי שזה יעיד נגדו ויפלילו.

 

ארכיון. שירזי מובל לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. שירזי מובל לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

במהלך הדיון בבית משפט, הצהירה החוקרת, רב-פקד עמית קדם, כי "יש מסמכים הקושרים את שירזי לאותן עיסקאות".

בנוסף, עלה מהדיון כי שירזי חשוד גם בסחיטה באיומים של איש העסקים משה תשובה, שנחקר אף הוא במשטרה בנושא.

 

פרקליטיו של שירזי, עורכי הדין דוד יפתח, משה שרמן וג'קי סגרון, הכחישו את החשדות נגדו. "כל הקשר של שירזי הוא שאנשים אחרים השתמשו בשם שלו", אמר יפתח בדיון. "הוא בטוח בחפותו ולכן מוכן ללכת לפוליגרף". לקראת סוף הדיון, עם זאת, הצהירה המשטרה על עד המדינה, שהסכים להציג ראיות שמפלילות את שירזי ואחרים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקו שירזי בבית המשפט
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי סניור
תת-ניצב אבי נוימן
צילום: אלי סניור
עורכי הדין דוד יפתח ומשה שרמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים