שתף קטע נבחר

קדימה נגד ריבלין: "פתח את הקמפיין לנשיאות"

חברי סיעת קדימה תקפו בחריפות את יו"ר הכנסת לאחר שדחה את ההצבעה על הצעות חוק שהגישו. "יש קונפליקט בנוי בין היותו יו"ר הכנסת ובין רצונו להיות נשיא", אמר ח"כ שטרית

סיעת קדימה תקפה אחר הצהריים (יום ב') בחריפות את יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בעקבות החלטתו לדחות את ההצבעות על שורת הצעות חוק חברתיות שהגישה המפלגה.

 

"יש קונפליקט בנוי בין היותו יו"ר הכנסת ובין רצונו להיות נשיא", אמר חבר הכנסת מאיר שטרית בתדרוך בכנסת של הסיעה, "אני חושב שצריך להיות חוק צינון של שלוש או ארבע שנים מסיום התפקיד של יו"ר כנסת ועד ההתמודדות לנשיא. זה פוגע בכנסת".

 

יום סוער בכנסת: 

 

"נפל דבר חמור בכנסת", הוסיף שטרית, "בשבוע שעבר, שבוע פתיחת המושב, הובילה קדימה מהלך של דיון בשורה של הצעות חוק חברתיות ולא קיבלה שום ביטוי". לדבריו, ההחלטה על דחיית ההצבעות בשל חג הקורבן הופכת את הציבור כולו לקורבן.

 

לצד דחיית ההצבעה על הצעות החוק של קדימה, הודיע ריבלין גם על דחיית ההצבעה על התיקון לחוק לשון הרע ו"חוק גרוניס". "הקואליציה מצאה תירוץ בשם חג הקורבן כדי להתחמק ממבול הצעות החוק החברתיות של קדימה כמו ביטול המע"מ לדירה ראשונה, הורדת מחירי מים לקשישים, הפחתת המע"מ על מוצרי יסוד ועוד", אמר שטרית.

 

יו"ר הסיעה, דליה איציק, ציינה כי "הקואליציה הותשה מהדיונים בשורת הצעות החוק בשבוע שעבר. חברי כנסת אמרו זאת באופן חד-משמעי וכעת הם מחפשים תירוצים לדחיית ההצבעות מהחשש לא יהיה להם רוב".

 

דיון סוער בסיעה 

חבר הכנסת יואל חסון ציין כי הקמפיין של ריבלין לנשיאות כבר החל, ואמר כי

"חשוב לציין שהקואליציה בפאניקה והיא מנסה מנסה לקצר את פעילות הכנסת בכל מיני תירוצים שונים ומשונים. התבשרנו היום בישיבת הנשיאות שגם ההצבעות בוועדות נדחו וגם החקיקה המתוכננת ליום רביעי". "המצב הקיים הוא בושה", סיכם שטרית. חבר הכנסת שלמה מולה, שנכח בישיבת הנשיאות, טען כי נדהם מן ההחלטה הלא ראויה.  

 

מוקדם יותר, התפתח עימות קולני במהלך ישיבת סיעת קדימה, בנושא הצעת החוק של חבר הכנסת אבי דיכטר, שעיקרה להגדיר את מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. יו"ר המפלגה, חברת הכנסת ציפי לבני, הודיעה כי היא מתנגדת להצעה, שעוררה כעס בקרב ארגוני השמאל והסיעות הערביות בכנסת.

 

דיכטר ניסה להעלות לדיון את נושא דו"ח מבקר המדינה בנושא מימון מפלגות, אך ספג צעקות מחבריו לסיעה. איציק אמרה לו שהוא מתנהל בבריונות, בעוד שאחרים כינו אותו "אגואיסט". לבני קראה לחברי הסיעה לקרוא את הדו"ח, וציינה כי חלק מהדברים שעלו בו הם לא סבירים ואינם מוצדקים. "אני בדקתי מה קורה במפלגה ואני מנקה את הלכלוך שהיה קיים שם", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחת מתקפה. יו"ר הכנסת
צילום: גיל יוחנן
ח"כ שטרית. "נפל דבר חמור"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים