שתף קטע נבחר

המתלוננת הרביעית: הרמן קיין נגע באיבר המין שלי

בניגוד לשלוש מתלוננות אחרות, שרון ביאלק החליטה לצאת לתקשורת ולתאר כיצד הותקפה מינית על ידי המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב. "הוא תחב את ידו בין רגליי וצעקתי עליו: 'מה אתה עושה?' והוא השיב: 'את רוצה ג'וב, לא?'"

יש פנים מאחורי התלונות: לראשונה מאז פורסמה בתקשורת פרשת ההטרדות המיניות של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית הרמן קיין, התייצבה אשה מול המצלמות וטענה שהיא היתה קורבן להטרדה. שרון ביאלק, חברת המפלגה הרפובליקנית, היא האשה הרביעית שטוענת שהיתה קורבן של קיין. אך בניגוד לנשים האחרות שהתלוננו נגדו, היא החליטה לצאת היום (יום ב') לתקשורת.

 

סקנדל במפלגה הרפובליקנית:

ממשיך להסתבך: תלונה שלישית נגד הרמן קיין

הרמן קיין: לא הטרדתי מינית. יש ציד מכשפות נגדי

"עובדות התלוננו על הטרדה מינית מצד הרמן קיין" 

 

ביאלק התייצבה מול מצלמות טלוויזיה בניו יורק והצהירה כי קיין הפעיל נגדה כוח פיזי ותקף אותה מינית. ביאלק סיפרה כי במהלך פגישה שקיימה איתו בוושינגטון בתקווה שיעזור לה להתקבל לעבודה חדשה או לחזור לעבודה בארגון המסעדות הלאומי, הוא נצמד אליה, תחב את ידו בין רגליה ונגע באיבר מינה. ביאלק הציגה שני תצהירים עליהם חתמו שני אנשים שלהם היא סיפרה על התקיפה - חבר לשעבר שעובד כעורך דין ואדם נוסף.

 

סיפרה על התקרית לשני אנשים. ביאלק במסיבת העיתונאים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
סיפרה על התקרית לשני אנשים. ביאלק במסיבת העיתונאים(צילום: AFP)

 

ביאלק סיפרה כי בעת האירוע היא צעקה על קיין: "מה אתה עושה?" והוא בתגובה אמר לה: "את רוצה ג'וב, לא?". לאחר שהתברר לו שהיא מתנגדת למעשהו, הוא החזיר אותה לבית המלון שלה.

 

התקרית אירעה ביולי 1977 בוושינגטון, לשם הגיעה ביאלק כדי לפגוש את קיין. היא קיוותה שקיין יסייע לה להתקבל לעבודה בארגון המסעדות הלאומי, שבו היא עבדה קודם לכן בסניף בשיקגו, או בעבודה אחרת. כשהגיעה למלון ליד גבעת הקפיטול התברר לה שקיין שידרג לה את החדר לסוויטה.

 

"כשהוא ראה אותי בכינוס, הוא הרגיש לא בנוח"

"לפני חודש הוזמנתי לכינוס תנועת 'מסיבת התה' בשיקגו שבו הירצה הרמן קיין. ניגשתי אליו ושאלתי אם הוא זוכר אותי. הוא הכיר אותי ובהחלט הרגיש לא בנוח", סיפרה ביאלק.

 

לדבריה היא החליטה לצאת לציבור לאחר שהתברר לה שכל הנשים האחרות חוששות להתלונן. "לא התלוננתי כי לא הועסקתי על ידי הארגון באותה תקופה, אבל אני יוצאת לחזית כדי להיות הפנים של הנשים המתלוננות ולדבר בשם כל הנשים שפחדו לצאת מחשש לנקמה או השפלה. אני רוצה שאתה מר קיין תודה במה שעשית. אנחנו צריכים מנהיג עם אופי טוב בבית הלבן". ממטהו של קיין אמרו בתגובה כי כל ההאשמות נגדו כוזבות.

 

מכחיש בתוקף את ההאשמות נגדו. קיין (צילום: AP) (צילום: AP)
מכחיש בתוקף את ההאשמות נגדו. קיין(צילום: AP)

 

עד כה ההאשמות שפורסמו נגד קיין בתקשורת לא פגעו במצבו של בסקרים. ההסבר לכך הוא שבסיס התמיכה השמרני מאמין שהתקשורת הממוסדת היא עוינת ושכל מטרתה היא להפיל את המועמד השמרני. מה שסייע לקיין עד היום זה ששום מועמדת לא התלוננה בפומבי ולא ברורות נסיבות ההטרדה המינית.

 

הפרקליטה - בעלת שם בהגנה על זכויות נשים

אך היום הכל השתנה, כשגלוריה אלרד, עורכת דין מקליפורניה שקנתה את פרסומה בהגנה על זכויות נשים, זימנה את התקשורת למסיבת העיתונאים בניו יורק כדי להציג אשה שטוענת כי הוטרדה מינית על ידי קיין. עכשיו מתברר כי האשה היא ביאלק.

 

עד היום הכחיש קיין בתוקף שהוא עשה משהו רע והגדיר את הפרסומים נגדו "מסע הכפשה". מאז פורסמו התלונות על הטרדות מיניות נגד קיין, התגלה כי שתי נשים שעבדו עבור ארגון בעלי המסעדות שקיין עמד בראשו בשנות התשעים, זכו להסדר כספי. באופן מפתיע, הדבר קרה לאחר שהן האשימו את הבוס שלהן דאז בהתנהגות בלתי הולמת.

 

כחלק מההסדר שחתמו עליו, מסגרתו קיבלו פיצויים בגובה שנת משכורת, התחייבו הנשים שלא לדבר עם התקשורת על הפרשה. אשה שלישית אמרה לסוכנות הידיעות AP שהיא שוקלת להגיש תביעה נגד קיין על הערות מיניות לאחר שהזמין אותה לדבריה לדירה שהעמיד ארגון המסעדנים לרשותו בוושינגטון.

 

בניסיון להקדים רפואה למכה, הגדיר דוברו של קיין את עורכת הדין אלרד כתורמת של המפלגה הדמוקרטית שעוסקת בקידומה האישי. אלרד יהודייה אמריקנית, תרמה בשנת 2008 אלף דולר לקמפיין של הילרי קלינטון ו-2,300 דולר לברק אובמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיפשה עבודה. ביאלק
צילום: AFP
תקף מינית? הרמן קיין
צילום: AP
מומלצים