שתף קטע נבחר

הרב עובדיה במסר לנתניהו: אל תהרוס מאחזים

מנהיגה הרוחני של ש"ס נפגש עם ראשי המתנחלים והבטיח לסייע במאמץ למנוע הרס הבתים לפי הוראות בג"ץ. לפי ההערכות, המדינה תבקש דחייה של חצי שנה לפינוי חלק מהמאחזים

"בשום פנים ואופן שנתניהו לא יהרוס את היישובים האלה". כך אמר הבוקר (יום ד') מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, במהלך מפגש עם ראשי המתנחלים ורבני המאחזים שאמורים להיהרס מכיוון שנבנו שלא כחוק – מגרון, עמונה וגבעת אסף.

 

מחלוקת המאחזים - כותרות אחרונות:

פלסטינים משכו תביעה לפיצויים על אדמות מגרון 

נתניהו למתנחלים: לא לבנות על קרקע פרטית

12 עצורים בעימות אלים עם מתנחלים בפינוי

 

הפגישה נערכה בביתו של הרב וגם שר הפנים, אלי ישי, לקח בה חלק. עוד השתתפו ראש ישיבת "מרכז הרב" הרב יעקב שפירא, ראש מועצת בנימין אבי רואה ורבני המאחזים עמונה, מגרון וגבעת אסף.

 

נתניהו עם הרב עובדיה. "שלא יהרוס" (צילום: יעקב כהן, אתר חדרי חרדים) (צילום: יעקב כהן, אתר חדרי חרדים)
נתניהו עם הרב עובדיה. "שלא יהרוס"(צילום: יעקב כהן, אתר חדרי חרדים)
 

במהלך הפגישה הפצירו המתנחלים ברב עובדיה לסייע להם במאמצים למנוע את הרס המאחזים. מנהיגה הרוחני של ש"ס הסכים עם טענותיהם והבטיח את עזרתו. "הרס יישובים על משפחותיהם הוא עוול בלתי נסלח והרמת יד בציבור קדוש שמסור כולו לעשייה למען מדינת ישראל", אמר הרב.

 

עוד בערוץ החדשות:

סין חוששת מתקיפת איראן: "אין אקדח מעשן" 

עיתוני העולם: הדו"ח - רגע האמת של אובמה

בהוסטל לא יהיו עובדי קבלן: "שלא ימכרו אחרים"

 

בנוסף, ביקש הרב מהשר ישי להעביר לנתניהו את המסר הבא: "למרות שאני מכבד אותו, בשום פנים ואופן שלא יהרוס את היישובים האלה". את המתנחלים הוא עודד ואמר: "כל מי שעומד על צדקת דרכו, בהתחלה נלחם בו ובסוף הוא מנצח".

 

אחרי הפגישה אמר ראש מועצת בנימין רואה כי "אני חושב שזה לא סוד שלרב עובדיה, בטח אחרי העסקה של שליט, יש השפעה, ודאי גם על ראש הממשלה. נפגשנו על מנת להציג את העמדה שלנו".

 

"הממשלה תמצא דרך" 

לדבריו, "הוא הסכים כי לעניין הזה צריך להיות פתרון - לא על-ידי הריסה ופינוי של יישובים שקיימים כבר שנים. אין שום סיבה לעשות את זה. צריך להגיע לפתרונות הנדרשים ולא לבוא ולהוציא משפחות עם ילדים. היום אני מוכרח לומר שאני אופטימי, יש את הרצון וגם את היכולת מכל הגורמים. אני משוכנע שהממשלה תמצא את הדרך".

 

בינתיים, מחר צריכה פרקליטות המדינה למסור את תשובתה בנוגע ללוח הזמנים לפינוי שישה מאחזים, שחלק מבתיהם בנויים על קרקע פרטית. מדובר בין היתר על כל גבעת אסף, על חלק מרמת גלעד, חלק מגבעת הרוא"ה ושלושה מאחזים

נוספים.

 

לפי ההערכות, הפרקליטות תבקש מבית המשפט דחייה של חצי שנה בנוגע לפינוי אותם מאחזים. בנוסף לכך, צפויה הפרקליטות להגיש מחר הודעה מעודכנת לגבי לוח הזמנים לפינוי המאחז עמונה. כמו כן, עד מאי תצטרך המדינה לפנות מאחז נוסף של חמישה בתים הבנויים על קרקע פרטית בשכונת האולפנה בבית אל.

 

עו"ד מיכאל ספרד המייצג את תנועת "שלום עכשיו" בעתירה לפינוי ששת המאחזים אמר ל- ynet: "כל ניסיון של המדינה להתחמק מלעמוד בהתחייבותה בבג"ץ, משמעותו מבחן עליון לשאלה האם אנחנו חברה שמושתת על שלטון החוק או חברה שנשלטת על-ידי עבריינים אידיאולוגים. אני מקווה ומשוכנע שבית המשפט לא יאפשר הידרדרות לאופציה השנייה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו קובי נחשוני ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסות פינוי מבנים במגרון
צילום: AFP
מומלצים