שתף קטע נבחר

טס על 201 קמ"ש בכביש 1: "יצאתי למבחן רכב"

רישיון הנהיגה של עיתונאי נשלל לאחר שנתפס נוהג בכביש 1 ב-91 קמ"ש מעל המותר. "במקום להקנות תרבות רכב, מבצעים עבירה חמורה", אמרו השוטרים. עורך המגזין: העבירה לא התבצעה בעת מבחן הדרכים

הרכב אולי עבר את המבחן, אבל הנהג נכשל בציות לחוקי התנועה: עיתונאי שיצא למבחן רכב מסוג פורד עבור מגזין בו הוא עובד יכול לרשום בסיפוק כי הרכב מגיע ל-201 קמ"ש ובסוגריים להוסיף כי בגלל המהירות הזאת רישיונו נשלל לחודש.

 

עוד בערוץ החדשות :

הר חברון: רב מעתניאל לא עצר, חיילים ירו והרגו

אגו, יהירות ונרקיסיזם: מדוע קצב סירב לעסקה?

 

הלילה (יום ו') עסקו שוטרי מתנ"א של מרחב שפלה בפעילות בכביש 1 (תל אביב-ירושלים). סמוך למחלף ענבה הבחין אחד השוטרים שהפעיל מד מהירות לייזר (ממל"ז) ברכב המגיע מכיוון מערב, כשהוא נוסע במהירות של 201 קמ"ש, 91 קמ"ש מעל המותר. השוטרים סימנו לנהג לעצור, ובמהלך בדיקת הרישיונות הוא טען כי הוא לקח את האוטו למבחן רכב עבור מקום עבודתו.

 

השוטרים לא קיבלו את הסבריו של הנהג (צילום: אוהד ציוגנברג) (צילום: אוהד ציוגנברג)
השוטרים לא קיבלו את הסבריו של הנהג(צילום: אוהד ציוגנברג)

 

ההסברים של הנהג בן ה-32 לא שכנעו את השוטרים והוא נלקח לחקירה ולשימוע, שלאחריהם נשללו רישיונו ל-30 יום מנהלית. "מדובר במהירות מופרזת ומסוכנת ביותר. אין שום כביש בישראל שבו אפשר להגיע למהירות נסיעה כזאת בעת מבחן רכב", אמר מפקד מתנ"א מרחב שפלה,

רפ"ק שלי שאול. "תמוה שבמבחן דרך לרכב שעורך עיתונאי, שאמור להקנות תרבות רכב ונהיגה בזהירות ובהתאם לחוק, מבוצעת עבירה חמורה שכזאת".

 

עורך מגזין "הגה", קינן כהן, אמר בתגובה כי המכונית הייתה ברשותו של העיתונאי לצורך כתבה, אולם בניגוד לטענת השוטרים, הנהג שנתפס לא נעצר בעת מבחן הדרכים. לדבריו, לאחר שנשאל העיתונאי מדוע הרכב לא רשום על שמו, הוא ענה כי הוא ברשותו לצורך נסיעת מבחן.

 

אתמול נתפס רופא ממרכז הארץ  בכביש 40 כשהוא נוהג במרצדס שלו במהירות של 187 קמ"ש. הוא נימק זאת בכך שמיהר לבצע ניתוח, והשוטרים החליטו לשלול את רישיונו רק בהגיעו למוסד הרפואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטר עם ממל"ז. תירוצים לרוב
צילום: דייגו מיטלברג
מומלצים