שתף קטע נבחר

ריק פרי אצל לטרמן: "החיוך של רומני בלבל אותי"

מושל טקסס שהביך את עצמו בעימות טלוויזיוני ניסה להציל את הקמפיין שלו לבית הלבן בהופעה משעשעת בתוכנית של דיוויד לטרמן. הוא מנה עשר סיבות לכך שלא הצליח לענות על שאלה, ביניהן החיוך של יריבו מיט רומני. הסקרים בכל זאת לא לטובתו

ריק פרי, שזכרונו הכשיל אותו בעימות טלוויזיוני של המתמודדים על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, סומך על כך שהזיכרון הקצר של האמריקנים וקצת הומור עצמי יצילו את הקמפיין הגווע שלו לבית הלבן. הלילה (יום ו') הוא הופיע בתוכנית של דיוויד לטרמן ומנה עשר סיבות לכך ששכח את שמו של אחד ממשרדי הממשלה הפדרלית שבכוונתו לסגור אם ייבחר לנשיא.

 

המירוץ הרפובליקני לנשיאות - הכתבות האחרונות:

פרי התרסק בעימות בשידור חי: "אופס, שכחתי"

קיין על פרשת ההטרדות: "לא אפרוש מהקמפיין"  

 

"נסו אתם להתרכז כשמיט רומני מחייך לעברכם. מדובר בבחור נאה", הייתה הסיבה השישית שהציג פרי. השביעית הייתה: "חשבתי שהעימות מתקיים בכלל הלילה". הסברים אחרים היו שהוא רצה "לסייע להרמן קיין", שנאבק בתלונות על הטרדה מינית, וגילה ש"ג'סטין ביבר הוא אבא שלי".

 

צפו בפרי אצל לטרמן

 

אבל האמת היא שהבדיחות בטלוויזיה מנסות לדחוק הצדה את הפרשנויות שלפיהן הקמפיין של מושל טקסס נגמר לאחר שהביך את עצמו בעימות ולא הצליח להשיב במשך זמן רב לשאלה שנשאל.

 

לפני שהופיע אצל לטרמן, התראיין פרי לרשת CBS והבהיר כי אין בכוונתו לפרוש מהמירוץ. "כולנו עושים טעויות", אמר, "אני בן אדם. מה שקרה זה שלא הצלחתי להיזכר. כל כך הרבה משרדי ממשלה עלו בראשי, ששכחתי את זה שחשבתי עליו, שהיה משרד האנרגיה". את המשרד הזה, יחד עם משרדי המסחר והחינוך, הוא מתכוון לבטל.

 

"אופס". צפו בפרי מתבלבל בעימות

 

המושל הרפובליקני שנסק לתקופה מסויימת בסקרים, הודה כי הוא אינו מצטיין בעימותים. "אני לא הפוליטיקאי הכי חלקלק על הבמה", הודה, ספק מחמיא לעצמו ספק עוקץ את מתחריו, והוסיף כי "טעות אחת לא הולכת להרוס את הקמפיין". יועציו אותתו כי השתתפותו בעימותים הבאים של המפלגה הרפובליקנית מוטלת בספק.

 

בינתיים, לפרי יש סיבה להיות מודאג מסקר חדש שממצאיו פורסמו ב-CBS. השלישייה

המובילה במירוץ הרפובליקני לנשיאות היא הרמן קיין, מיט רומני וניוט גינגריץ'. האחרון צובר לאט לאט תאוצה, בזמן שהתמיכה בשני יריביו העיקריים נמצאת בירידה בהשוואה לאוקטובר.

 

הרמן קיין, למרות התלונות בגין הטרדה מינית שנחשפו בשבועות האחרונים, עדיין מוביל עם 18 אחוזי תמיכה, לפי סקר. את המקום השני חולקים גינגריץ' ורומני, כל אחד מהם עם 15 אחוזי תמיכה. עם זאת, 70 אחוז מהמצביעים הרפובליקנים אמרו שעדיין מוקדם כדי להחליט סופית במי יתמכו בפריימריז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתבלבל ונופל. פרי
צילום: AP
"בחור נאה". מיט רומני
צילום: AP
דיוויד לטרמן
צילום: AP
מומלצים