שתף קטע נבחר

המנה שתחליף את הלוף: קציצות ברוטב עגבניות

בתום שנה של מבחנים, בדיקות, ניסויים וטעימות, שקיות הבשר המיוחדות שפותחו באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל, נמצאו כשירות להיכנס למנות הקרב, במקום הלוף

התחליף ללוף סיים מסלול, ומוכן לצאת לקרב: בתום שנה ארוכה של בדיקות, ניסויים וטעימות במחלקת הציוד הלוגיסטי באט"ל, נמצאה בשעה טובה בצה"ל החלופה ללוף, ששוחרר מצה"ל לפני שלוש שנים, בתום עשרות שנות שירות.

 

המנה החדשה, שטרם נקבע לה שם, תגיע בצורת קציצות בשר בקר ברוטב עגבניות, ובהמשך גם בטעמים נוספים, ותשולב כבר בקרוב במנות הקרב החדשות. הראשונים שיתנסו בחוויה הקולינרית בשטח יהיו חיילי אחד מגדודי החי"ר בשירות הסדיר, במהלך אימון בחודש ינואר.

 

מנות הקרב החדשות בצה"ל. בתיאבון   (צילום: באדיבות דובר צה"ל) (צילום: באדיבות דובר צה
מנות הקרב החדשות בצה"ל. בתיאבון (צילום: באדיבות דובר צה"ל)

 

עוד בחדשות:

אלי הורביץ אושפז בביה"ח שיבא, מצבו קשה

אחרי הקסאם: הרוג בתקיפת צה"ל בצפון הרצועה

פיצוץ בבית הרב פינטו באשדוד: חלק מ"סחיטה"?

 

בהתאם למשובים שיחזירו החיילים, תופץ המנה החדשה לכל יחידות השדה של הצבא. המנה החדשה הייתה אמורה להיות מחולקת לחיילים במהלך השנה הנוכחית, אך הניסוי הקריטי באט"ל, שבדק את אטימות שקית האלומיניום המיוחדת - כשל.

 

על מנת לדמות שהייה בקופסת קרטון לאורך תקופה, מהנדסי המזון הצבאיים באט"ל הכניסו את השקית החדשה לתנור בחום נמוך למשך כשבועיים, וגילו שהיא מתנפחת - עדות לחרירים מיקרוסקופיים במעטפת האלומיניום של השקית. בצה"ל לא לקחו סיכונים והמשיכו במלאכת הפיתוח, עד לתוצאות החיוביות שהגיעו לאחרונה.

 

"הוא יותר טעים מהלוף ויותר מגוון", הסבירו באט"ל. "מדובר במנה מעוקרת, ללא

 חמצן בתוכה, מה שאפשר לנו לוותר על חומרים משמרים שהיו בלוף, וזה הופך את המנה לבריאה יותר". כל שקית תכיל מספר קציצות בקר במשקל נקי של 120 גרם, ותהיה אישית - לכל חייל. הרעיון הושאל מצבא ארה"ב, שחייליו נהנים ממנה דומה גם בגזרות לחימה רחוקות כמו אפגניסטן.

 

"קופסאות הלוף האחרונות עוד נמצאות בשיירים במחסנים. מנת החלבון העיקרית, והאהובה במנות הקרב היא הטונה, שחיילים מאוד מחבבים, אך היה חשוב לגוון כדי שלחיילים לא יימאס ויהיה טעים יותר", אמרו בצה"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוף. לא במנות הקרב
צילום: אבי רוקח
המנה החדשה באריזה
צילום: באדיבות דובר צה"ל
מומלצים