שתף קטע נבחר

כצפוי: גם בנק דיסקונט פרסם אזהרת רווח

בהמשך לאזהרות הרווח שפרסמו לאומי והבינלאומי, דיסקונט מעריך כי הרווח הנקי ברבעון השלישי יעמוד על 100 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 231 מיליון שקל ברבעון השני. בין הסיבות: ירידה ברווח מפעולות מימון ועלייה בהוצאה להפסדי אשראי

בנק דיסקונט בניהולו של ראובן שפיגל פרסם היום (ב') עם תום המסחר בתל אביב אזהרת רווח, וזאת לאחר שמוקדם יותר פרסמו הבנקים הבינלאומי ולאומי אזהרות דומות.

 

דו"חות הבנקים - כותרות אחרונות:

 

דיסקונט מעריך כי הרווח הנקי של הבנק ברבעון השלישי של 2011 יעמוד על 100 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 231 מיליון שקל ברבעון השני. הרווח ברבעון הקודם היווה זינוק של 48% בהשוואה לרבעון השני אשתקד.

 

התשואה להון ברבעון השני עמדה על 9.4%, זאת בהשוואה ל-6.4% ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי במחצית הראשונה של הבנק עמד על 509 מיליון שקל, עלייה של כ-77% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

בין הסיבות העיקריות שמונה הבנק לפרסום אזהרת הרווח: ירידה ברווח מפעולות מימון שנגרמה כתוצאה מהשפעת הנגזרים, מעלייה בהוצאה להפסדי אשראי ומירידה בחלק הבנק ברווחי הבנק בינלאומי. כמו כן מהבנק הוסיפו כי לתיק ניירות הערך של הבנק לא הייתה השפעה מהותית על אמדן הרווח.

 

לאומי: השפעה של ירידת מניית פרטנר 

בנק לאומי הודיע הבוקר כי על פי אומדנים ראשוניים שעשה לגבי התוצאות העסקיות לרבעון השלישי של 2011, הרווח הנקי לרבעון השלישי של 2011 יהיה נמוך משמעותית מהרווח הנקי שהיה לבנק בשני הרבעונים הראשונים של 2011, ויסתכם בסדר גודל שבין 50 מיליון שקלים ל-100 מיליון שקלים. זאת לאחר שברבעון הקודם רשם הבנק רווח נקי של 563 מיליון שקל.

 

לטענת הבנק, הירידה ברווח הנקי נגרמה עקב ההשלכות של ירידת השערים של ניירות הערך הנסחרים בבורסה בישראל, ובמיוחד בשל ההשפעה המצטברת של ירידת הערך של ההשקעה במניות חברת פרטנר. ההפחתה החשבונאית בשווי החזקות הבנק במניות פרטנר נובעת מירידה מתמשכת ומהותית במחיר מניות פרטנר בשוק, שהחלה בפברואר השנה ואשר הגיעה לשיאה בסוף הרבעון השלישי של 2011.

 

מניית פרטנר רשומה בתיק הזמין למכירה, ובהתאם לכללי החשבונאות המקובלים, נדרשת ההפחתה לרווח והפסד, בשל ירידת ערך "משמעותית ומתמשכת" במחיר המניה. זאת, על אף שמאז סוף הרבעון השלישי ועד לסוף השבוע האחרון, רשמה המניה עלייה של כ-14% בשווייה. בבנק מבקשים להדגיש עם זאת כי מאז השקיע לאומי בחברה (לפני כשנתיים), החזיר הבנק, בעיקר באמצעות דיבידנדים כשליש מהשקעתו בה: כ-177 מיליון שקל, מתוך השקעה של כ-520 מיליון שקל.

 

גם הבנק הבינלאומי דיווח כי רווחיו לרבעון השלישי צפויים להיות שוליים. מהבינלאומי נמסר כי התוצאות המאכזבות נובעות מירידות שערי ניירות הערך בשווקים הפיננסיים וההתרחשויות בשווקי ההון בארץ ובעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים