שתף קטע נבחר

נובל אנרג'י: בבלוק בקפריסין פחות גז מהצפוי

החברה: "אנחנו בשלבים האחרונים לקראת סגירת חוזה מכירת הגז עם חברת החשמל ובמגעים עם לקוחות נוספים". החברה דיווחה על ממצאים הראשוניים לקידוח בבלוק 12 בקפריסין וכן על דחייה של קידוח לווייתן 1

נובל אנרג'י עדכנה היום במסגרת כנס האנליסטים שלה אודות הממצאים הראשוניים לקידוח בבלוק 12 בקפריסין וכן על דחייה של קידוח לווייתן 1.

 

 

המשקיעים בשותפות רציו שהמסחר בה לא הופסק בניגוד לשותפויות מקבוצת דלק, הגיבו בבהלה להודעה של נובל אנרג'י על פיה הקידוח בלווייתן 3 יחל רק ברבעון הראשון של 2012. במהלך המסחר רשמה רציו צניחה תוך יומית של כ-9%.

 

"נובל אנרג'י דיווחה היום כי היא מעריכה שיש 20 TCF של גז טבעי ב-12 פרוספקטים שלא כוללים את מאגר לווייתן. הדיווח בבלוק 12 אכן מאכזב - מדובר על בין 3 ל-9 TCF כשהצפי היה ל-10 TCF. נובל אנרג'י אומרת שמסביב ללווייתן יש כ-20 TCF כולל בלוק 12, אם ננטרל את בלוק 12 מדובר על 14 בשטחים בישראל בהם שותפות נובל, אבנר ודלק קידוחים", מסביר ירון זר, אנליסט האנרגיה של כלל פיננסים.

 

בשורה התחתונה מסביר זר כי המשקיעים פירשו לא נכון את ההודעה של נובל אנרג'י ומדובר בהודעה חיובית מאוד.

 

"סה"כ ההודעות של נובל הן חיוביות. מחירי המניות של דלק קידוחים ואבנר לא מגלמות בכלל הצלחה בבלוק 12. הסתברות להצלחה בשיעור כל כך גבוה של 60% משקפת ערך גבוה מאוד לשותפויות שאינו מתומחר בשלב זה", אומר גיל בשן, אנליסט האנרגיה של בית ההשקעות אי.בי.אי.

 

"מעבר לזה נובל מדווחת על פוטנציאל של 20 TCF ברשיונות שלה הנמצאים בשטחי ישראל וזה חיובי מאוד", טוען בשן.

 

"לא מזמן עדכנו המלצה לשותפויות, תוך ההערכה שהחודשים הקרובים יהיו מלאים בדיווחים חיוביים", הסביר בשן.

 

בהכנת הידיעה השתתפו ליאור גוטמן ושהם לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים