שתף קטע נבחר

לשכת נתניהו מנסה להשתלט גם על החינוכית

בלשכת ראש הממשלה בוחנים את האפשרות להכפיף את הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור ולשר הממונה עליה, בנימין נתניהו, ובינתיים מעכבים את מינויו של אלדד קובלנץ לתפקיד המנכ"ל. גורמים במשרד החינוך: השר מתנגד למהלך

היעד הבא של לשכת נתניהו - הטלוויזיה החינוכית: ל-ynet נודע כי בימים אלה בוחנים בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו את האפשרות להכפיף את הטלוויזיה החינוכית הישראלית לרשות השידור. כפי שפורסם לראשונה בחדשות ערוץ 2, מסיבה זו טרם הגיע לאישור הממשלה מינויו של אלדד קובלנץ לתפקיד מנכ"ל החינוכית - זאת למרות שנבחר על ידי ועדת האיתור כבר לפני כחודש.

 

פוליטיזציה בתקשורת הישראלית? כתבות אחרונות ב-ynet:

 

לאחר עזיבתה של יפה ויגודסקי את תפקיד מנכ"ל החינוכית לפני כשלושה חודשים, הקים שר החינוך גדעון סער ועדת איתור בראשות ד"ר שמשון שושני, למציאת המנכ"ל הבא. לפני כחודש בחרה הוועדה פה אחד באלדד קובלנץ, מי שהיה אחראי ללוח השידורים החדש של הערוץ ומזוהה יותר מכל עם תחנת הרדיו גלגלצ. המינוי הוגש לממשלה וכעת כל שנותר הוא להצביע בישיבת הממשלה על אישור המינוי - דבר שירד מסדר היום בשלוש ישיבות הממשלה האחרונות.

 

כאמור, כעת נודע כי הסיבה לעיכוב היא הרצון להכפיף את הטלוויזיה החינוכית לרשות השידור, כך שלמעשה תפעל תחת השר הממונה על הרשות, הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורמים בלשכת ראש הממשלה לא הכחישו את הדברים ומסרו כי "נבחנים שינויים מבניים בטלוויזיה החינוכית, בסיומם ימונה

מנכ"ל". גורמים בטלוויזיה החינוכית, לעומת זאת, לא ידעו להצביע על השינויים המדוברים. בסביבתו של שר החינוך גדעון סער אמרו כי המהלך לא נעשה על דעתו של השר, וכי הוא מתנגד לכך.

 

גם בסביבתו של אלדד קובלנץ, האמור לכהן בתפקיד מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, ידעו לספר כי איש לא שוחח עמו, אך גם אליו הגיעו שמועות דומות בימים האחרונים, לפיהן מינויו מתעכב בשל הרצון לבצע שינויים בערוץ.

 

המהלך הנוכחי של לשכת נתניהו מגיע על רקע טענות רבות להתערבות פוליטית מצד הצמרת המדינית בתקשורת הישראלית, שנשמעו בחודשים האחרונים. כבר בספטמבר נשמעו טענות להתערבות מצד משרד הביטחון ושר הביטחון אהוד ברק, במינוי מגיש "מבט", ינון מגל, לתפקיד מפקד גלי צה"ל.

 

בהמשך מונו יוני בן מנחם לתפקיד מנכ"ל רשות השידור ומיקי מירו לתפקיד מנהל קול ישראל, שניהם נחשבים היו למועמדים המועדפים על ראש הממשלה לתפקידיהם. בשני המקרים, לאחר המינויים נשמעו תלונות רבות על רדיפה פוליטית באותם גופים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו. "נבחנים שינויים מבניים"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: ארז ארליכמן
אלדד קובלנץ. המינוי מתעכב
צילום: ארז ארליכמן
לאתר ההטבות
מומלצים