שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

נתניהו: נתקן עיוותים של חוסר ביטוי ברוח ליברלית

ראש הממשלה הסביר מדוע הוא תומך בחוק השנוי במחלוקת, לפיו כל כותב סטטוס מעליב בפייסבוק עלול להיתבע ולשלם עד 300 אלף שקל. "כל זמן שאני ראש הממשלה, ישראל תמשיך להיות דמוקרטיה למופת ואף אחד לא יגיד מה לחשוב ולשדר". צפו בשידור חי: הכנסת דנה בהצעות אי-אמון בממשלה

למרות הביקורת החריפה להצעת "חוק ההשתקה" שתובא אחר הצהריים (יום ב') להצבעה, הודיע בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו על תמיכתו בהצעה, שאם תאושר כל כותב סטטוס מעליב בפייסבוק עלול להיתבע ולשלם עד 300 אלף שקל. צפו בשידור חי בדיונים בכנסת.

 

חופש הביטוי על הכוונת:

 

בפתח ישיבת סיעת הליכוד בכנסת, אמר נתניהו: "גם אני התחנכתי על ז'בוטינסקי ובגין. כל זמן שאני ראש הממשלה, ישראל תמשיך להיות דמוקרטיה למופת ואף אחד לא יגיד לאף אחד מה לחשוב, מה לכתוב, מה לחקור ומה לשדר. זו דרכו של הליכוד".

 

 

נתניהו הוסיף: "חופש הביטוי צריך, עם זאת, לתת ביטוי לכל חלקי העם. אני יודע שיש רצון לתקן עיוותים של חוסר ביטוי ואני אחראי לכך שזה יהיה ברוח ליברלית ובאחריות, ומתוך כבוד לאחר". ראש הממשלה אמר עוד: "כשחשבתי שיש הצעות שעשויות לפגוע בדמוקרטיה גנזתי אותן, למרות שהיה רוב. אנו נשמור על הדמוקרטיה, על חופש הביטוי ועל זכויות המיעוטים".

 

מוקדם יותר היום קיבלה הצעת "חוק ההשתקה", המבקשת להחמיר בצורה דרמטית את הפיצויים בגין לשון הרע, מכה לא צפויה. ל-ynet נודע כי אחד מיוזמי ההצעה, ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי), החליט להתנגד להצעת החוק, באם לא תעבור שינויים משמעותיים. 

 

אורלב אמר היום: "דעתי אינה נוחה מנוסח החוק, כפי שהוגשה לקריאה ראשונה, בשל העובדה שהצעת החוק אינה מאוזנת

בהגנות ראויות על חופש הדיבור ועצמאות התחקירים של כלי התקשורת. אם לא ייערכו שינויים משמעותיים בנוסח החוק לקראת הקריאה השנייה והשלישית, אצביע נגד החוק".

 

במקביל, נערך היום כנס פוליטי בכנסת ביוזמתו של ח"כ יואל חסון. בכנס, שנערך תחת הכותרת "מצילים את הדמוקרטיה", השתתפו פוליטיקאים, בכירים לשעבר במערכת המשפט ואישי ציבור. קודם לכן, פרסמו 76 מרצים בכירים למשפטים גילוי דעת ובו הן מגדירים את הצעות החוק האחרונות "בלתי ראויות".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים