שתף קטע נבחר

פרטנר: הרווח צלל ב-44%, חוזרת לחלק דיבדנד

אחרי רבעון אחד בו עצרה את מדיניות חלוקת הדיבידנדים הודיעה החברה על חלוקה של 140 מיליון שקל לבעלי המניות. זאת, למרות שהרווח הנקי של החברה צנח ל-172 מיליון שקל. הודות לרכישת סמייל, המכירות עלו ב-6% ל-1.7 מיליארד שקל

חברת פרטנר פרסמה הבוקר (ד') את דוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של השנה. הרווח הנקי של החברה צלל ב-44% ל-172 מיליון שקל. הודות לרכישת סמייל, המכירות עלו ב-6% ל-1.6 מיליארד שקל. למרות הירידה ברווח, הודיעה החברה על חלוקה דיבידנדים של 140 מיליון שקל לבעלי המניות, זאת לאחר רבעון בו לא חולק דיבידנד.

 

 

מנכ"ל החברה חיים רומנו כתב בדו"חות כי "בתוצאות הרבעון אנו רואים את השפעות השינויים הרגולטוריים והתגברות התחרות". בהתייחסות לפיטורים של כ-1,000 עובדים, עליה הודיעה החברה לאחרונה, כתב רומנו: "אנו מחויבים להיערך ולפעול בהתאמה לתנאי שוק התקשורת תוך שמירה על נכסי החברה ושיפור תהליכים תפעוליים. החברה נערכת לשינויים בשוק התקשורת ותתאים את התקינה ואת מצבת כח האדם ליעדי החברה ולתנאי השוק, וזאת במקביל לנקיטת צעדי התייעלות תפעולית".

 

בניטרול רכישת סמייל, ירדו ההכנסות ב-11% ל-1.48 מיליארד שקל. הירידה נבעה בעיקר בהכנסות משירותים הכוללים את הורדת תעריף הקישוריות כך שההכנסות בתחום זה (בניטרול סמייל) ירדו ב-25% ל-1.1 מיליארד שקל. כמו כן, דיווחה החברה על הפרשה של 26 מיליון שקל בגין תביעות משפטיות לחברה.

 

יותר מנויים, פחות רווח

עם זאת, ציינה החברה כי גידול במספר המנויים (26 אלף ברבעון החולף ל-3.2 מיליון בסך הכל) וגידול בהכנסות מתוכן קיזז את הירידה בקישוריות. ההכנסות מציוד הוכפלו ועמדו על 385 מילין שקל הודות לשיווק מאסיבי של סמארטפונים. הרווח התפעולי של החברה נפל ב-34% ל-313 מיליון שקל, כאשר הרווח התפעולי של סמייל עמד רק על כמיליון שקל. ההכנסות מלקוח עמדו בממוצע על 111 שקל, ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל.

 

החברה רשמה במהלך הרבעון EBITDA (רווח תפעולי ללא פחת) בסך 529 מיליון שקל, ירידה של 17% מהרבעון המקביל אשתקד. בניטרול רכישת 012 סמייל ה-EBITDA מסתכם ב-469 מיליון שקל, צניחה של 27%. שיעור ה-EBITDA מההכנסות (ללא סמייל) עמד על 32% לעומת 39% ברבעון המקביל.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת, לפני תשלומי ריבית, בניכוי תזרים המזומנים מפעילות השקעה (תזרים מזומנים חופשי), הסתכם ב-376 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2011, ירידה של 23%.

 

האנליסטים המסקרים את החברה צפו לרווח של כ-200 מיליון שקל. "לאחר שברבעון קודם פרטנר הפתיעה את השוק כשלא חילקה דיבידנדים אנו מעריכים שהרבעון החברה תחזור לחלק כ-80% מהרווח הנקי", כתב אורי ליכט ממחלקת המחקר של אי.בי.אי. "איננו רואים כרגע סיבה למהר לקנות את המניה אנו נעדכן את מחיר היעד לאחר הדוחות ונשארים בהמלצת ניטרלי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן בן דב, בעל השליטה בפרטנר
צילום: שחר אהרוני
צילום: סיון פרג'
מנכ"ל פרטנר חיים רומנו
צילום: סיון פרג'
מומלצים