שתף קטע נבחר

"הפיצוץ בלבנון - מלכודת ישראלית בעזרת מל"ט"

הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטיין בטוח שישראל אחראית לפיצוץ במחסן תחמושת של חיזבאללה. לטענתו, צה"ל הפיל בכוונה מל"ט, שהתפוצץ כשאנשי הארגון הכניסו אותו למבנה

ישראל טמנה מלכודת לחיזבאללה בסגנון "סוס טרויאני", והיא האחראית לפיצוץ שאירע הלילה באתר של הארגון בדרום לבנון. כך טוען היום (ד') הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטיין, שמצטט "מקור ישראלי בעל סמכות, עם ניסיון צבאי רב" שאמר לו שאמ"ן השתמש במל"ט כדי לגרום לפיצוץ המסתורי.

 

לאחרונה דווח כי מל"ט ישראלי נעלם בשמי לבנון. לטענת סילברסטיין על פי המקור שלו, המל"ט נועד להטעות את חיזבאללה. "זה למעלה משנה שחיזבאללה מנסה לגלות כיצד לשבש את האותות המנחים את המל"ט כדי לשתק את טיסתו", כותב סילברסטיין, "כשאנשי חיזבאללה גילו את כלי הטיס שנפל, הם בטח חשבו שמצאו את המפתח להצלחה".

 

"ההיבריס הזה גרם לחיזאללה ליפול ברשת של המודיעין הישראלי",

 האשים סילברסטיין את חיזבאללה בגאוותנות פזיזה. "חיילי חיזבאללה אספו כראוי את גביע המודיעין והביאו אותו למחסן נשק גדול שהם מחזיקים באזור". לטענת הבלוגר, כשהיה המל"ט בתוך המבנה, פוצץ אותו אמ"ן.

 

כלי התקשורת בלבנון דיווחו הבוקר על הפיצוץ שאירע בחורשה סמוכה לעיירה סדיקין שבדרום המדינה, לא הרחק מהעיר צור. הם ציינו כי הארגון הטיל סגר על האזור, ומונע מכוחות הביטחון המקומיים להגיע אליו.

 

בתחילה סירבו בחיזבאללה להגיב, בהמשך אמר חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם הארגון, נוואף מוסאווי, כי חקירת האירוע "קשורה למנגנוני הביטחון שיקבלו את כל התמיכה מהארגון". בראיון לרשת LBC הלבנונית הוא ציין כי "אנו משאירים בידיהם את החקירה ונראה מה הם יעלו בידם".

 

הפיצוץ אירע בשטח הנתון בשליטת כוח האו"ם במדינה. אם החזיק חיזבאללה נשק באזור זה,

או פעל בו, הרי שהדבר מהווה הפרה של החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם. צוות טכני מטעם יוניפי"ל אמור לנסות להגיע למקום כדי לפתוח בחקירה משלו סביב נסיבות האירוע.

 

סילברסטיין נוהג לפרסם באופן קבוע מאמרים בנושאים שבישראל הוטל עליהם צו איסור פרסום, ולמשל חשף לעולם את פרשת ענת קם, לפני שהותרה לפרסום בארץ. לפני כשבועיים טען כי ישראל גם עומדת מאחורי הפיצוץ בבסיס הטילים האיראני ליד טהרן. לדבריו, גורם ישראלי בעל ניסיון פוליטי וצבאי רב אמר לו כי המוסד ביצע את הפעולה בשיתוף עם ארגון האופוזיציה האיראני מוג'אהדין חלק.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מל"ט ישראלי (ארכיון)
צילום: אבי מועלם
מומלצים