שתף קטע נבחר

התספורת של תשובה: בכנסת מבקשים נתונים

ועדת הכלכלה ביקשה מרשות ניירות ערך נתונים על התנהלותה הכספית של דלק נדל"ן, בשאלות כמו היקף הדיבידנדים שחולקו והתשלומים ששולמו לחתנו של יצחק תשובה. ח"כ שאמה: המקרה ממחיש את הכשלים העיקריים הקיימים בשוק ההון, החל מהגיוס דרך ניהול הכספים וכלה בהסדר החוב

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד) ביקש היום (ד') מיו"ר רשות ניירות ערך, עו"ד שמואל האוזר, להמציא לוועדה נתונים המשקפים את ההתנהלות הכספית של חברת דלק נדל"ן בשנים האחרונות, ושל בעלי השליטה ונושאי המשרה בחברה, כבסיס לדיון שקבע ליום רביעי הבא על בקשת החברה להסדר חובותיה לציבור.

 

שאמה-הכהן אמר בעקבות פנייתו לרשות: "יש לי בסיס לחשד כי מקרה דלק נדל"ן מכיל וממחיש את הכשלים העיקריים הקיימים בשוק ההון המקומי, החל משלב גיוס החוב מהציבור והגופים המוסדיים, דרך ניהול הכספים ועסקאות בעלי עניין, וכלה בהסדר החוב המוצע כיום על-ידי בעל השליטה".

 

הנתונים שהוועדה מבקשת בנוגע לפעילות החברה ובעליה ב-10 השנים האחרונות, הם סביב בשאלות הבאות: כמה דיבידנדים משכו בעלי המניות בחברה? מהו השכר אשר שולם לנושאי המשרה בחברה? מהם דמי הניהול שולמו לבעלי עניין בחברה? כמה אופציות ומה שוויין או שווי הטבות אחרות שהוענקו לבעלי שליטה ונושאי משרה בחברה?

 

נושאים נוספים שהוועדה מבקשת פרטים עליהם הם: פרטי עסקת הרכישה של חברת חוף כרמל על-ידי החברה; אלו תשלומים שולמו לרמי נאור, חתנו של יצחק תשובה, והאם דווח על בני משפחה של בעלי שליטה או של נושאי משרה אחרים שקיבלו תשלומים מהחברה?

 

כמו כן מבקש ח"כ שאמה-הכהן כל נתון מידע אחר הרלוונטי לבירור הסוגיה, שרשות ניירות ערך מוצאת לנכון להביא לידיעת חברי הוועדה. הוא אמר לקראת ישיבת הוועדה בשבוע הבא: "אני לא יכול להבטיח שהמיליארדים מכספי הציבור שהושקעו בדלק נדל"ן יחזרו לציבור, אבל אני כן מבטיח ומתחייב שכל האמת בפרשה זו תתברר ותצא לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"האמת תצא לאור". שאמה הכהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים