שתף קטע נבחר

מאסרי עולם לרוצחי כריסטין לוקן ונטע שורק

כיפאח גנימאת, שעמד בראש חוליית הרוצחים בהרי ירושלים, קיבל שני מאסרי עולם מצטברים. השופטים כתבו עליו כי במעשיו היו "רוע לשמו, אכזריות ורשעות אין סוף". שותפו לחוליה, איברהים גנימאת נשלח למאסר עולם ועוד 16 שנה. חברתה של לוקן שנפצעה באירוע מחאה כפיים

שנה לאחר פרשת הרצח המסתורי בהרי ירושלים, נגזר עונש כבד מאוד על הרוצחים: שני מאסרי עולם מצטברים ועוד 60 שנה נגזרו הבוקר (יום ה') על כיפאח גנימאת, האיש שעמד בראש החוליה שרצחה את התיירת כריסטין לוקן לפני כשנה. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר מאסר עולם ועוד 16 שנות מאסר על איברהים גנימאת, בגין רצח נטע בלאט-שורק ליד בית שמש.

 

לאחר הקראת גזר הדין קמה קיי ווילסון, שנפצעה באותו אירוע, ומחאה כפיים עם הוריה של כריסטין לוקן. הם צעקו לעבר הנאשמים "עם ישראל חי".

 

פרשת הרצח בהרים - עוד כתבות ב-ynet

תמו החיפושים: אותרה גופת הנעדרת כריסטין לוגן

הגיבורה שאיבדה חברה: יש לי פלאשבקים מהרצח

הרוצחים נעצרו בזכות הגיבורה: דקרה ואספה DNA

פלסטינים רצחו את התיירת בהרים, ושדדו אחרים  

 

השופטים יעקב צבן, רפי כרמל ומרים מזרחי כתבו על כיפאח גנימאת בגזר הדין כי "מילים אלה אין בהן כדי לבטא את הרוע והאכזריות של נאשם זה, שלא בא לחפש פרנסה וספק אם בא לבקש נקמה, אלא בטא רוע לשמו, אכזריות, אדישות לזולת ורשעות אין סוף, כאשר דקר למוות נשים חסרות ישע, ביצע שחיטה עם סכין גדולה, חתך אנשים אחרים ועשה כן לאורך חודשים. הזעקות של הקורבנות מהדהדים לא רק בדמיון, אלא עולים מכאבם העצום של בני המשפחה". לגבי איברהים גנימאת כתבו השופטים כי התנהגותו רעה, אכזרית וחסרת מצפון. 

 

חברי החולייה: איברהים וכיפאח גנימאת  (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות) (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות)
חברי החולייה: איברהים וכיפאח גנימאת (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות)
 

 

לפני כחודשיים הורשע גנימאת, שעמד בראש חוליה של שלושה פלסטינים שביצעה פשעים נוספים במשך שנים. הוא הורשע גם בארבעה ניסיונות רצח, שוד, פגיעה חמורה בגופו של אדם, גניבה, סחר בכלי נשק וכניסה והתפרצות למקום מגורים.

 

גופתה של לוקן, בת 46 מארה"ב, נמצאה דקורה וכפותה בהרי ירושלים בדצמבר 2010. הגופה נמצאה באזור הכביש המחבר את המושב מטע לבית שמש. כעבור חודש הותר לפרסום כי נעצרו חברי חוליה, שאחראים גם לרצח נטע בלאט-שורק ליד מנזר בית ג'מאל. נגד ארבעה מהם הוגשו כתבי אישום. בנוסף לאיברהים וכיפאח גנימאת,

הואשמו גם איאד פטאפאה מתרקומיה ואדם נוסף מהכפר צוריף.

  

"אין עונש שמתאים לרשעים הללו"

כנופיית הרוצחים נתפסה הודות לעדותה של מדריכת הטיולים קיי ווילסון, חברתה של לוקן. וילסון נדקרה ונפצעה קשה באירוע, אך למרות זאת היא העמידה פני מתה והצליחה לדקור בעצמה את אחד התוקפים. פרטים שמסרה סייעו למשטרה ולשב"כ לפענח את הפרשה.

 

לאחר גזר הדין אמרה ווילסון: "עונש מוות זה לא מספיק לאנשים האלו. אין עונש שמתאים לרשעים הללו, אלו אנשים מתים והם לא מביעים חרטה או צער".

 

הפכו למשפחה בעקבות הגורל האכזר. ווילסון ומשפחת שורק (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות) (צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות)
הפכו למשפחה בעקבות הגורל האכזר. ווילסון ומשפחת שורק(צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות)
 

גופתה של בלאט-שורק, בת 53 מזכרון יעקב, נמצאה בפברואר 2010. היא יצאה לחופשת התבודדות במנזר בית ג'מאל, ובתחילה חשדו במשטרה כי מדובר בהתאבדות.

 

אמה של נטע, דינה בלאט, אמרה כי "הצדק לא מחזיר את היקרים שלנו. אני בטוחה שהם ישתחררו באיזשהו שלב, זה החשש שלנו וזה מתסכל מאוד". בעלה עמוס הוסיף בציניות: "הם נורא גיבורים, הם היו צריכים שניים בשביל להרוג אחת, ממש גיבורים". לדבריו, בעקבות הגורל האכזר שקשר ביניהם,

"אנחנו וקיי ווילסון כמו משפחה, נטע הייתה הבת הקטנה שלי וקיי היא הבת הגדולה שלי".

 

נציג הפרקליטות ומי שהגיש את כתב האישום, עו"ד ג'וי אש, אמר כי "היום בית המשפט גזר את דינם של שני נאשמים במספר פרשיות מהמזעזעות שידענו. הפרשה הסתיימה עם גזר דין מחמיר ונכון ואני מקווה שיבלו את שארית חייהם בכלא".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נרצחה בהרי ירושלים. כריסטין לוקן
צילום רפרודוקציה
נטע בלאט-שורק. נרצחה ליד בית שמש
באדיבות עיתון "גפן"
רוע לשמו. כיפאח גנימאת
צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות
דינה בלאט וקיי ווילסון
צילום: עטא עוויסאת, ידיעות אחרונות
מומלצים