שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

פרסום ראשון: קצב לא מוותר ומבקש דיון נוסף

ל-ynet נודע כי פרקליטיו של הנשיא לשעבר ביקשו מבית המשפט העליון ארכה של 45 ימים על מנת להכין בקשה לדיון בהרכב מורחב. לפני שבועיים דחו שלושת שופטי העליון באופן גורף את ערעורו של משה קצב, שהורשע באונס ועבירות מין נוספות

התפתחות דרמטית בפרשת הנשיא המורשע, משה קצב . פרקליטיו של הנשיא לשעבר מתכוונים להגיש לבית המשפט העליון בקשה לדיון נוסף בהרכב שופטים מורחב בערעור של קצב. ל-ynet נודע כי פרקליטיו של קצב הגישו היום (ה') בקשה לקבל ארכה של 45 ימים כדי להכין את הבקשה המנומקת לדיון נוסף בהרכב מורחב, וכל זה קורה שבועיים לפני שהוא אמור להתחיל לרצות את עונשו.

 

מבית הנשיא לכלא - כותרות אחרונות ב-ynet:

קצב מתראיין: מתנצל אם פגעתי, לא אתאבד

 

היום מסתיימים 15 הימים שבהם ניתן להגיש בקשה כזאת, ולאחר התייעצויות רבות החליטו פרקליטיו של קצב לבקש מבית המשפט העליון לקבל ארכה של מספר שבועות, על מנת להכין את הבקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב. צוות ההגנה - שבו חברים עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן, אבי לביא, מיקי חובה וגיא שמר - לא ביקש לעכב את עונשו של קצב.  

 

העליון ייענה לבקשה לדיון נוסף בערעור? משה קצב (צילום: עומר מירון) (צילום: עומר מירון)
העליון ייענה לבקשה לדיון נוסף בערעור? משה קצב(צילום: עומר מירון)
 

"לאחר עיון בנימוקי פסק הדין גמרו החתומים מטה בדעתם כי יש מקום להגיש בקשה לקיום דיון נוסף", נכתב בבקשה לארכה של פרקליטי קצב. זאת, "לאור היקפו של פסק הדין ומהות השאלות המתעוררות בו, כמו גם הצורך להכין בקשה מנומקת היטב".

 

בקשה לדיון נוסף מוגשת בדרך כלל בעקבות שאלה משפטית שעולה וצריכה הבהרה נוספת. במקרה זה, ייתכן שהפרקליטים יבקשו דיון בעקבות שאלת האליבי או שאלת היחסים בהסכמה.

 

ביקשו ארכה נוספת. עו"ד ציון אמיר ועו"ד גיא שמר  (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ביקשו ארכה נוספת. עו"ד ציון אמיר ועו"ד גיא שמר (צילום: נועם מושקוביץ)
 

לפני שבועיים דחו שופטי העליון - מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן - באופן גורף את ערעורו של קצב, שנידון לשבע שנות מאסר בגין אונס שתי עובדות שעבדו תחתיו, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט.

  

בראיונות לכלי התקשורת שפורסמו בשבוע שעבר אמר קצב כי הוא "שבר כלי", אך הבטיח על רקע חרושת שמועות כי אין בכוונתו להתאבד. בשיחה עם שמעון שיפר מ"ידיעות אחרונות" אמר הנשיא לשעבר כי הוא מתנצל בפני המתלוננות "אם פגע בהן".

באותה נשימה הבטיח להמשיך להילחם לחפותו: "צדקתי תצא לאור - גם אם זה יהיה אחרי מותי".

 

בתגובה לדחיית ערעורו בבית המשפט העליון, אמר קצב: "אני מכבד את החלטת השופטים, אבל הם טעו. לא ניתן לבסס את ההרשעה שלי רק על הקביעה שהעדה העיקרית אמינה". הנשיא לשעבר, שב-7 בדצמבר יחל לרצות את מאסרו, הבהיר כי הוא מבטיח למשפחתו להיות חזק. עם זאת, הודה: "גם ברזל שמכים בו מכות כפי שהיכו בי בחמש השנים האחרונות בסופו של דבר מתכופף".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה הרכב מורחב. משה קצב
צילום: רויטרס
מאמץ אחרון. עו"ד ציון אמיר
צילום: אבישג שאר ישוב
העונש לא יעוכב. עו"ד אביגדור פלדמן
צילום: נועם מושקוביץ
עו"ד מיקי חובה מצוות ההגנה
בקשה מנומקת היטב. עו"ד אבי לביא
מומלצים