שתף קטע נבחר

מכרז תעריפים ליצרני חשמל סולארי קטנים

רשות החשמל פרסמה שימוע להקצאת 50 מגוואט חשמל ממתקנים סולאריים שמיועדים להתקנה על גגות בתים פרטיים. בהמשך ייערך מכרז על גובה התעריפים

רשות החשמל פרסמה היום (ה') שימוע להקצאת 50 מגה ואט לייצור חשמל ממתקנים סולאריים קטנים (עד 50 קילוואט) שמיועדים להתקנה על גגות בתים פרטיים, עסקים קטנים ומבני ציבור.הרשות תקצה 15 מגוואט לבתים פרטיים והשאר לעסקים.

 

עוד בערוץ כלכלה ירוקה :

 

התעריף שהוצא ליזמים קבוע ל-20 שנה על פי המפתח הבא: מתקן ביתי יזכה ל-1.34 שקלים לכל קוט"ש שייצור ואילו מתקן עסקי או ציבורי יזכה לתעריף של 1.07 שקלים לכל קוט"ש. התעריף שמשלם צרכן ביתי לחברת החשמל קטן משמעותית, ומגיע לכחצי שקל לקוט"ש.

 

במהלך 2013 ו-2014 תוציא רשות החשמל עוד 60 מגוואט, כאשר עבור מתקנים אלו יבוצע הליך מכרזי בו יקיימו היזמים תמחור מול חברות החשמל על גובה התעריף שהם מוכנים לקבל.

 

מדובר בשיטה שנהוגה בחלק ממדינות אירופה, שנועדה להוזיל את עלויות התשלום של חברת החשמל ליזמים, ולמנוע העמסה פיננסית על קופת החברה, המחוייבת לרכוש את החשמל שמיוצר ממתקנים סולאריים ל-20 שנה.

 

"שילוב של מתקנים לצריכה עצמית במתכונת המוצעת בהסדרה זו, תביא למקסום היתרונות הקיימים במערכות מבוזרות", מסר ראש אגף ההסדרה ברשות, עודד אגמון, "הדגש יהיה להציב מערכות אלו במקומות צריכה ובכך להקטין את עלויות פיתוח הרשת, לצד מנגנון תעריפי שייקבע בהליך תמחור שיביא למזעור עלויות אופטימלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים