שתף קטע נבחר

מתחם הבורסה ברמת גן - על שם צבי בר

מועצת העיר החליטה לקרוא למתחם הבורסה "קריית צבי בר - מרכז העסקים הבינלאומי". חבר מועצה: "המסר מביך"

"קריית צבי בר - מרכז העסקים הבינלאומי". זה שמו החדש של מתחם הבורסה ברמת גן. השם החדש אושר בהחלטת מועצת העיר ביום חמישי ברוב גדול, אבל המתנגדים טוענים כי המסר שההחלטה מעבירה בעייתי, לנוכח העבירות המיוחסות לצבי בר.  

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet: 

צבא סוריה ספג מכה: 47 הרוגים בסוף השבוע

בגלל האלימות: לשכות הרווחה יושבתו ביום שני

איראן: אם ישראל תתקוף, נתקוף את טורקיה

צפו: רכב חלל של נאס"א שוגר למאדים 

 

בכך התקבלה ברוב קולות הצעתו של חבר המועצה מסיעת מרצ, צחי זליכה, לקרוא למתחם הבורסה על שמו של בר, ראש העיר המכהן. רק שניים מחברי המועצה התנגדו. בר עצמו עזב את מליאת מועצת העיר,

עוד לפני ההצבעה בעניינו, ולא השתתף בה. לדברי אחד מחברי המועצה, הוא עזב מסיבות אישיות.

 

חבר המועצה, עו"ד רועי ברזילי, מתנועת "הצעירים" התנגד: "מעל ראשו מרחפת עננה כבדה של חשדות פליליים, מהחמורים שמיוחסים לנבחרי ציבור, ושעלולים להטיל קלון על כל התנהלותו הציבורית. קריאת מתחם הבורסה, שער העיר רמת גן, על שמו, שולחת מסר מבהיל ומביך מאוד לציבור". 

 

חבר מועצה אחר מהאופוזיציה, ישראל זינגר, נמנע: "אני מציע שננהיג נוהל מתוקן ומסודר להערכה ציבורית ולהנצחה של ראשי ערים ואולי אף אישים בולטים אחרים שחיו ופעלו למען פיתוחה ושגשוגה של רמת גן. למה אנו נחפזים כהרגלנו להצביע בנושא זה? ההצבעה תסיט את הדיון הציבורי אל מחוזות לא מכובדים ותגרום עוול בראש וראשונה לראש העיר".

 

"גם את טדי קולק כיבדו"

צחי זליכה ממרצ מסביר מדוע תמך: "חשבתי על כך עוד לפני שנה וחצי, כשלא היו חשדות נגדו. לא היה לו חלק ברעיון, הוא אדם צנוע. לא רציתי שיקשרו את האשמות להצעה. הוא מיצב את העיר כאחת המובילות באזור. הבורסה היא אבן שואבת במובנים רבים תרבותיים ומסחריים. מגיע לו שיקראו על שמו. כולם קיבלו זאת בברכה, אפילו חלק מהאופוזיציה לא התנגדו. גם את טדי קולק כיבדו באיצטדיון על שמו".

 

חבר מועצה מהאופוזיציה, ד"ר אבי ליליאן, ממתנגדיו החריפים של בר, לא השתתף בהצבעה. הוא הסביר זאת בכך שהגיש לאחרונה בג"ץ, שעדיין תלוי ועומד כנגד בר, הדורש מבית המשפט להורות לו להתפטר מתפקידו עקב החשדות נגדו. הוא סבר כי לא ראוי שיצביע בנושא, בשל ההליך. "זה רעיון הזוי ולא ראוי בפן הערכי, אם ייצא זכאי, אפשר לדון בזה. אבל עכשיו? איזה מסר זה מעביר לציבור? לפני חודש נפטר אורי עמית, ראש עיר לשעבר, ולא מדברים עליו, וכאן רוצים לקרוא מתחם שלם על שמו של אחד שחי".

 

עיריית רמת גן מסרה בתגובה: "מועצת העיר אישרה ברוב קולות, את הצעתו של חבר הנהלת העיר צחי זליכה, לקרוא למתחם הבורסה על-שם צבי בר. לראש העיר אין שום חלק לא בעיתוי ולא בהחלטה. המתחם ייקרא קריית צבי בר - מרכז העסקים הבינלאומי, כאות הערכה והוקרה על פועלו רב השנים לעיר בכלל ולמתחם הבורסה בפרט. ראשי ערים נוספים, בעודם מכהנים, נקראו על שמם מבנים ואתרים, בהם: טיילת צ'יץ' בתל-אביב, האודיטוריום בראשון לציון על-שם מאיר ניצן, אציטדיון 'טדי' בירושלים, ועוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איזה מסר מועבר לציבור? צבי בר
צילום: ירון ברנר
"מסר מבהיל ומביך לציבור". עו"ד רועי ברזילי
"רעיון הזוי ולא ראוי". ד"ר אבי ליליאן
מומלצים