שתף קטע נבחר

האייקונים של אפל: ציור בטוש על דף משבצות

סוזן קייר יצרה כמה מהאייקונים היותר מוכרים של מערכת ההפעלה של מחשבי המק של אפל באמצעות מילוי משבצות במחברת. בדיוק מה שכולנו עשינו פעם בשיעורי מתמטיקה

מישהו עיצב את האייקונים שאנחנו לפעמים חושבים שהיו שם מאז ומעולם. סטיב סילברמן פרסם בבלוג NeuroTribes פוסט על סוזן קייר (Susan Kare), שיצרה כמה מהאייקונים היותר מוכרים של מערכת ההפעלה של מחשבי המק של אפל. קייר התחילה את דרכה באפל בעיצוב הפונטים הפרופורציונליים. אחר כך עברה לאייקונים. מאחר שלא היו אז תוכנות לעיצוב אייקונים, היא ציירה אותם בטושים על גריד של דפי מחברת סקיצות משובצים, כשכל משבצת מייצגת פיקסל. כך יצא שדווקא האייקונים של ה-מחשב של הגרפיקאים עוצבו ביד ולא במחשב.

 

עוד בחדר 404:

 

 

 

בהמשך הקריירה עיצבה קייר אייקונים למערכות ההפעלה ווינדוז של מיקרוסופט סי ו-OS/2 של יבמ, את הקלפים בסוליטייר לווינדוז ואת אייקוני המתנות של פייסבוק. באתר שלה היא מציעה למכירה את ספרה החדש, Icons, והדפסים ממוספרים של אייקונים שעיצבה. לחלקם מצורפים דברי הסבר, כמו זה על אייקון הפצצה: “הפצצה עוצבה כדי לייצג כשל מערכת — ונאמר לי שלא סביר שמישהו יראה אותה אי פעם. למרבה חוסר המזל, זה לא היה ככה. פעם הגיעה שיחת טלפון לקבוצת התוכנה של מק: אישה ראתה את האייקון על המסך שלה והיתה מאוד מוטרדת מכך שהמחשב שלה עלול להתפוצץ!”

 

 

ועוד בענייני אפל ועיצוב אנלוגי: רקמה של לוגו אפל הישן. “זה היה תרגיל בקורס משנה שעברה, שבו נתבקשנו לתת תרגום בטקסטיל למושג ‘פיקסל’”, מספרת מיכל צבאג, סטודנטית שנה ד’ לעיצוב טקסטיל בשנקר. “החלטתי להשתמש בלוגו של אפל ולהפוך אותו ללוגו רקום ברקמת צלבים, כאשר כל צלב רקום ממלא פיקסל אחד על גבי הבד. בערך כמו לעבוד בפוטושופ, רק עם חוט ומחט”.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוירו בדף. האייקונים של אפל
מומלצים