שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פסטיבל "ריקודי חדר" ה-23 ייפתח בסוף נובמבר

  פסטיבל המחול "ריקודי חדר" ייפתח ב-30 בנובמבר בסמינר הקיבוצים ויימשך ארבעה ימים. הנושא המרכזי השנה: יצירות העוסקות בבית

  פסטיבל "ריקודי חדר", הנערך זו השנה ה-23, ייפתח ב-30 בנובמבר בסמינר הקיבוצים בתל אביב. הנושא המרכזי של הפסטיבל, שיימשך ארבעה ימים, הוא הבית כקונכייה מגנה וככסות שהאדם עוטה על עצמו כדי לאפשר תנועה חופשית. "מתחילת דרכו של הפסטיבל אנו שוקדים ומטפחים ריקוד קאמרי בחללים אינטימיים שמשתתפיו מחברים, מופיעים ומאמינים בריקוד כצורה אמנותית של תנועת הגוף האנושי. על פי תפיסתנו, התנועה היא יומיומית ומתקיימת מיקיצה ועד לשינה, כמו גם בחלום", אומר מייסד ומנהלו האמנותי של הפסטיבל, הרקדן וחוקר התנועה עמוס חץ.

   

  הדגש שנותן פסטיבל "ריקודי חדר", הוא בריקוד כאמנות עצמאית ובלתי תלויה באמנויות הבמה האחרות - בין אם מדובר בעיצוב תפאורה או בצירוף

  טכנולוגיות ומדיות חדשות. חץ, שייסד את הפסטיבל ב-1989, יוצר במסגרת זו ריקודים קבוצתיים בהם הרקדנים שותפים אינטגרליים בתהליך היצירה.

   

  חץ, ששימש כראש החוג לתנועה באקדמיה למוזיקה ולמחול, מתמקד מזה שנים בחקר תנועתו של היחיד בטכניקות ובאמצעים שונים בהם אימפרוביזציה וכן כתב התנועה, שיטת רישום התנועה שפיתחו הכוריאוגרפית נועה אשכול ותלמידהּ אברהם וכמן בשנות החמישים. שיטת רישום תנועה זו מאפשרת להגדיר את תנועת הגוף במרחב שבו היא מתקיימת.

   

  במסגרת הפסטיבל יתקיים השנה רב שיח בהשתתפות יוצרים מסוגות מחוליות שונות בהם אמירה קדם, הרב ברוך ברנר, דינה שמואלי, מיכל שחק ושלומית פונדמינסקי. רב השיח יעסוק בשאלות שונות, בהן כיצד מכין הרקדן את עצמו לעבודה, במה שונה כיוון הכלים של הרקדן בסטודיו מכיוון הכלים של המוזיקאי על הבמה,

  ואיך מגיעים להרמוניה בין תנועת הגוף לתנועת הנפש של הרוקד והצופה.

   

  השנה יוצגו בפסטיבל עשר עבודות חדשות שייגעו בתמה המרכזית והן: "בין ארבע קירות" מאת עמוס חץ למוזיקה מקורית מאת קיקי קרן-הוס; "הברות ועיצורים" מאת ובביצוע עמוס חץ למוזיקה מאת ג'ון קייג'; "רגעים" מאת ובביצוע עמוס חץ למוזיקה מאת הנס אוטה; "שירים ללא מילים" מאת ובביצוע רוני הלר ודגנית אלייקים למוזיקה מאת דגנית אלייקים; "יחסי אובייקט פרק ב'" מאת רוני הלר למוזיקה מאת דגנית אלייקים ובביצוע צחי דבר ורוני הלר; "מרחוק" וכן "מעגלים מסתחררים" מאת עין-יה כהן בליווי המתופף אורי רביב; "גומה" מאת שלומית פונדמינסקי ושרון הללי-אסא; "רוך וקושי" מאת ובביצוע אפרת וונסובר למוזיקה מאת ג'ון קייג'; ו"חבלי לידה" מאת ובביצוע שלי פלמון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים