שתף קטע נבחר

צילום: יואב זיתון

שנה בלי אהובה תומר: "אנחנו פשוט מתגעגעים"

בבית העלמין הצבאי בחיפה התקיים טקס אזכרה במלאות שנה למותה של תת-ניצב אהובה תומר שנהרגה באסון הכרמל. אמהּ, ריבה: "אני גאה בך ובמעשה שעשית. היה לך האומץ למות עבור אנשים שאפילו לא הכרת"

קרובים, מכרים ומפקדי משטרה בעבר ובהווה הגיעו היום (א') לבית העלמין הצבאי בחיפה לאזכרה למפקדת משטרת חיפה, תת-ניצב אהובה תומר ז"ל, שנהרגה באסון הכרמל לפני שנה. אמהּ, ריבה, סיפרה בטקס על ילדותה של תומר ועל שירותה: "אני גאה בך ובמעשה שעשית. היה לך האומץ למות עבור אנשים שאפילו לא הכרת. לי יש אומץ לחיות, לחיות למען זיכרון עד ממך".

 

שנה לאסון הכרמל - הכותרות האחרונות:

 

תת-ניצב תומר הייתה בין שלושת קציני המשטרה שנספו בעת שניסו לסייע ולכוון את האוטובוס ובו צוערי שב"ס שנלכדו באש בכביש 721, סמוך לבית אורן. היא נכוותה קשות ונאבקה על חייה במשך ארבעה ימים, עד שמתה מפצעיה. לאחר מותה הוענק לה עיטור המופת של המשטרה.

 

אמה של אהובה תומר, היום בחיפה (צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות) (צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות)
אמה של אהובה תומר, היום בחיפה(צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות)
 

באזכרה היום השתתפו המפכ"ל לשעבר, רב ניצב בדימוס דודי כהן, מפקד המחוז הצפוני הנוכחי, ניצב רוני עטיה, שהיה מפקד מרחב חוף לפני שנה בעת האסון ומפקד המחוז הצפוני הקודם, ניצב שמעון קורן, שסיים את תפקידו ויפרוש מהמשטרה בחודש פברואר הקרוב. עוד הגיע מפקד מחוז חוף הנוכחי, ניצב חגי דותן.

  

אמה של תומר, ריבה, סיפרה על השירות של בתה בצבא ואחר כך במשטרה, וסיפרה כי לאחר מותה באו לנחמה אנשים רבים שכלל לא הכירו את תומר, ורק ביקשו להכיר את בני משפחתה "כדי לדעת איזה חינוך קיבלה": "עם מותך, ילדה שלי, נגמרו לי החיים. אני כמו דג בלי מים. אם היית יכולה, היית אומרת לי 'אמא, תפסיקי לרחם על עצמך', אבל אני לא מרחמת על עצמי. אני פשוט מתגעגעת. את חסרה לי מאוד".

  

בתום הטקס, אמר ניצב קורן, שהיה מפקדם של שלושת הקצינים שנספו: "אם אני אגיד על אהובה שהיא הייתה מפקדת נהדרת, היא תכעס עליי בגלל השיוך המגדרי. היא הייתה מפקדת בכל רמ"ח איבריה. שוטרים הלכו אחריה גם ברגעיה האחרונים. העובדה שאני פה וצריך לדבר עליה בלשון עבר היא טראומה, גם טראומה אישית. שלושת הקצינים היו חברים אישיים מעבר לכך שהייתי מפקדם במשך שנים. אנחנו פשוט מתגעגעים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגעגוע נשאר. אהובה תומר ז"ל
צילום: אחיה ראב"ד
"עם מותך, נגמרו לי החיים"
צילום: גיל נחושתן, ידיעות אחרונות
מומלצים