שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסטיבל "מחול שלם": פרס חדש ליוצרים צעירים

  פרס חדש מטעם חוקרת המחול רחל בילסקי, בסך 30 אלף שקלים, יוענק ליוצרים צעירים על הפקות חדשות שנוצרו במיוחד עבור פסטיבל "מחול שלם" בירושלים

  פרסים חדשים לעידוד יצירה בתחום המחול יושקו החודש, במסגרת פסטיבל "מחול שלם" שייפתח ב-5 בדצמבר בירושלים. הפרסים, בסכום כולל של 30 אלף שקלים, יוענקו מטעם חוקרת המחול רחל בילסקי כהן, מי ששימשה בעשור האחרון כיועצת בתחום המחול לפסטיבל ישראל. הפרסים יוענקו לשלושה יוצרים צעירים על עבודות חדשות שנוצרו במיוחד עבור הפסטיבל בירושלים.

   

  רשימת היוצרים המתמודדים על הפרסים כוללת את הכוריאוגרפים צביקה היזיקיאס ושיר קפואנו שיציגו את "טאראב" למוזיקה מקורית מאת עמית חי כהן; סמדר גושן שתציג את "After Party"; גיל קרר וענת רחל צדרבאום שיציגו את עבודת הסולו "Dive"; טניה פלזנר שתציג את "חתיכת יצירע"; מיה יוגל שתציג את "Groping In The Dark"; אייר בלומברג שתציג את "רצועות" לפסקול מאת אוהד פישוף ומיה שטרן שתציג את עבודת הסולו בביצועה "RiffRaff" למוזיקה מאת דידי ארז.

   

  בילסקי כהן, ששימשה בעבר כמרצה למחול באקדמיה "בצלאל" ובמכון ון ליר בירושלים, מפרסמת בשנים האחרונות מאמרים לכתב העת "מחול עכשיו". ב-1996 יצא לאור הספר "המדיום באמנויות המאה ה-20" שערכה ובו כתבה גם על תחום המחול.

   

  לדברי בילסקי כהן, ההחלטה להעניק פרסים בתחום המחול נולדה כמתנת יום הולדת עם הגיעה לגיל 75. "מטבע הדברים המחול בישראל קרוב ללבי ולעיסוקיי המקצועיים. באופן מיוחד חשוב לי לקדם ולהמריץ יוצרים צעירים עצמאיים שהרי הם דור ההמשך ועתידהּ של היצירה האמנותית במחול בישראל".

   

  למרות שמחול נחשב לאחד מתחומי האמנויות המצליחים ביותר בארץ ולכזה ששבר שיאים מבחינת יצוא אמנותי ישראלי, היקף התמיכה הציבורית המוענקת בתחום מצומצם משמעותית מול תחומי האמנות האחרים, כך שהענקת הפרסים יש בה כדי לחזק ולעודד יצירה מקורית והמשכיות לפעילות שוטפת של יוצרים, הרכבים ולהקות הפועלים בישראל. בעוד שתקנת המוזיקה הקצתה אשתקד תמיכה ציבורית של יותר מ-39 מיליון שקלים ותקנת התיאטרון נאמדה ביותר מ-79 מיליון שקלים, תחום המחול נתמך בסכום של 30.3 מיליון שקלים בלבד, וגם היקף הפרסים המוענקים בתחום מצומצם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיה יוגל. תתמודד על הפרס החדש
  צילום: עמית אחד
  לאתר ההטבות
  מומלצים