שתף קטע נבחר

טרכטנברג: "החברה יותר חזקה מהמנהיגות שלה"

יו"ר הוועדה שהוקמה כדי לתת מענה למחאה החברתית, עקץ את האנשים שמינו אותו לתפקיד ואמר: "המתחים שהתגלו בחברה הישראלית בקיץ האחרון הם בלתי נסבלים"

מחמיא לאזרחים, עוקץ את הפוליטיקאים: ראש הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי, פרופסור מנואל טרכטנברג, נשא הערב (ג') דברים בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר ואמר כי "השנה נוכחנו כי החברה בישראל היא הרבה יותר חזקה מאשר מנהיגותה". טרכטנברג הוסיף כי "לחברה הישראלית יכולת יוצאת מן הכלל לצאת ממשברים והיכולות האלו יבואו במוקדם או במאוחר לידי ביטוי".

 

 

הכלכלן, שהוצג בקיץ כתשובה של הממשלה למחאה החברתית חסרת התקדים, אמר כי "המתחים שהתגלו בחברה הישראלית בקיץ האחרון הם בלתי נסבלים. החברה בישראל חייבת למצוא את דרך המלך בין כלכלת שוק חופשי לבין שוויון הזדמנויות, צדק חברתי, חינוך בגיל הרך ולאחר מכן תוך מתן הכלים להשתלב בשוק הגלובלי".

 

מוקדם יותר היום, אמר מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, חיים שני, בכנס כי "שינוי המיסוי, כפי שמוצע בדו"ח טרכטנברג, לא ישנה מהותית את אי-השוויון בהכנסות בישראל".

 

המלצות ועדת טרכטנברג בנושא המיסוי, שכבר אושרו בממשלה, מציעות להעלות את המס על המשתכרים 40 אלף שקל ומעלה בחודש ב-2%-3% ולהפסיק את הורדת מס ההכנסה בשנים הקרובות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרכטנברג עם ראש הממשלה נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים