שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים הציגו מפה: חילופי שטחים של 1.9%
  הפלסטינים העבירו לקוורטט מסמך בנושא גבולות המדינה המיועדת וסידורי הביטחון. הם הסכימו לחילופי שטחים מינימליים: "אם ישראל לא תגיש את הצעתה היא הצד הסרבן"

  הפלסטינים העבירו לקוורטט מסמך בנושא גבולות המדינה המיועדת, בו הם מסכימים לחילופי שטחים של 1.9 אחוזים משטחי הגדה. גורם פלסטיני רשמי אמר היום (ה') כי המסמך, בנושא הגבולות וסידורי הביטחון, נמסר לנציגי הקוורטט בפגישה שקיים עמם סאיב עריקאת ב-14 בנובמבר. 

   

  הידיעות שעניינו אתכם החודש ב-ynet:

   

  המסמך כלל מפה שעליה סומנו גבולות 1967, תוך הסכמה פלסטינית לחילופי שטחים של 1.9 אחוזים משטחי יהודה ושומרון. הגורם סירב למסור היכן הסכימו הפלסטינים לחילופי שטחים. "על פי הצהרת הקוורטט נתבקשנו להעביר מסמך רשמי על עמדתנו בנושא הגבולות והביטחון וכך עשינו", אמר. בעת ששימש ראש הממשלה, הציע אהוד אולמרט לפלסטינים כי ישראל תספח 6.8 אחוזים מהשטחים, תמורת 5.5 אחוזים משטח ישראל שיועברו לפלטינים.

   

  הגורם הפלסטיני ציין כי ברשות אינם ממתינים להצעה ישראלית נגדית, בגלל ההערכה הפלסטינית כי קיימת סבירות נמוכה שישראל תגיש מסמך משלה בעניין. "גם אם נתניהו יגיש מסמך מתוך לחץ שיופעל עליו, אני בטוח שזה יהיה מסמך שיהיה רחוק מלהשביע את רצוננו, אבל יותר מכך - הוא גם לא יהיה מקובל על מדינות העולם", טען.

   

  בירושלים אמרו שישראל לא תגיש כל מסמך דומה מצדה, עד לתחילת משא ומתן ישיר.

   ברשות מתעקשים שיהיו מוכנים לגשת למשא ומתן ישיר ולדון בכל סוגיות הליבה, אם ישראל תקפיא את הבנייה בהתנחלויות.

   

  הפלסטינים הגישו את המסמך לקוורטט על פי המתווה של הרביעייה הבינלאומית, לפיו נושאי הגבולות והביטחון יהיו הראשונים שהצדדים ידונו בהם. כל אחד מהצדדים התבקש להעביר את הצעתו תוך שלושה חודשים, שמסתיימים בסוף ינואר. "אם ישראל לא תגיש את ההצעה שלה, אנחנו מצפים מהקוורטט שיכריז באופן פומבי מי הוא הצד הסרבן והבעייתי".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכללת יהודה ושומרון באריאל. בשטח הישראלי?
  צילום: AFP
  עריקאת. הגיש את המסמך לנציגי הרביעייה
  צילום: AFP
  מומלצים