שתף קטע נבחר

ביקורת של ח"כים בליכוד: הקמפיין מתון מדי

לדברי ח"כים במפלגה: "עמדת הליכוד בנושא מדיניות השלום של ברק צריכה להיות בוטה וחריפה הרבה יותר". לבנת: שרון צריך להבהיר בצורה נחרצת יותר שהוא לא יהיה מחויב לסיכומים של ברק

ביקורת של ח"כים בליכוד על "קו ההסברה המתון יחסית" של המפלגה בנוגע למדיניותו של ראש הממשלה אהוד ברק. הביקורת עלתה בישיבת סיעת הליכוד הבוקר (יום ג'), ולפיה עמדת הליכוד בנושא מדיניות השלום של ברק צריכה להיות בוטה וחריפה הרבה יותר.
אחד הח"כים אמר כי "על שרון להיות הרבה יותר חד משמעי ונחרץ ביחס לסכנות הטמונות בתהליך אותו מנסה לכפות ברק ולא להרתע גם ממה שנתפס כמסרים של הפחדה ואיום".
בישיבת הסיעה דרשה ח"כ לימור לבנת משרון "להיות נחרץ יותר" ביחס לאי המחוייבות העתידית שלו לסיכומים מדיניים של ברק בימים אלה בנוגע לתהליך המדיני. לדבריה, "שרון חייב לצאת ולומר שהליכוד אינו רואה את עצמו מחויב לסיכומים אלה, גם אם הם בגדר הבנות כלליות או תוכניות מסגרת". המסר הברור צריך לעבור לדבריה גם לפלסטינים ולאמריקנים.
לבנת הוסיפה כי "המסר הראשוני והמיידי ששרון חייב להעביר הוא שהביטחון הוא תנאי ראשוני ובסיסי לשלום ובלעדיו לא יתחיל אפילו מהלך של מו"מ לשלום".
גם ח"כ יובל שטייניץ אמר שהמסרים בקמפיין צריכים להיות נחרצים יותר. לדבריו, צריך להבהיר שברק לא רק ויתר על הר הבית אלא גם מוותר על הכותל. הוא הוסיף כי "המסר שצריך לעבור הוא שהוויתור על החלקים הערביים בירושלים פירושו ויתור על השכונות היהודיות של ירושלים".
ביקורת זו באה בעיקר על רקע הקמפיין המתון יחסית של מטה הסברה של שרון, שנמנע מלהטיל אימה, מכיוון שההערכה היא כי מסר כזה עלול להרתיע בוחרים פוטנציאליים מהמרכז ומהשמאל ולחזור כבומרנג לליכוד.
לדברי אחד מחברי הכנסת של הליכוד, "שרון עלול להפגע מהעברת המסרים המתונים הללו משום שגם אם הוא מנסה לקרוץ לאנשי המרכז והשמאל הוא יאבד את התמיכה הנלהבת של אנשי יש"ע שלא יתגייסו בהמוניהם במלוא כוחם ביום הבחירות".
בהתייחסו לביקורת שהעלתה לבנת הסתפק שרון בהבהרה מעורפלת כי "הביטחון הוא תנאי לשלום" אבל לא התחייב על חידוד המסר החריף יותר.

ביקורת של שרון

שרון מתח הבוקר גם ביקורת קשה נגד בקשתו של ראש הממשלה ברק מהאמריקנים להעביר לאישור מועצת הביטחון של האו"ם את העקרונות הכללים של הסיכומים עם הפלסטינים.
לדברי שרון, "פעם ראשונה בתולדות ישראל, בניגוד לכל עמדה של ראש ממשלה כלשהו בעבר, נתן ראש הממשלה בכך תוקף ומעמד למועצת הביטחון של האו"ם לקבל החלטות על גורל ישראל". לדבריו, צעד זה של ברק נעשה לצרכי בחירות בלבד. הוא הוסיף כי "מדובר באחד הדברים החמורים ביותר, שיביאו לסיבוכה של מדינת לשנים, שנעשה לצרכי בחירות".
עוד אמר שרון כי "לא ניתנה כל התחייבות לשום מפלגה בנושא מינוי שרים". לדבריו, הוא לא יעסוק בחלוקת התיקים אלא רק למחרת הבחירות.

"יו"ר הליכוד צריך להיחשף יותר לעולים החדשים"

במקביל, הציג היום מטה הבחירות של הליכוד את הקמפיין המיועד לעולים. בקמפיין יהיה שיתוף פעולה בין הליכוד, ישראל ביתנו וישראל בעלייה. המסר העיקרי יהיה כי שרון יביא גם לביטחון אישי של האזרחים, לצד הביטחון המדיני.
לדברי ראש מטה העולים בליכוד, ח"כ נעמי בלומנטל, "שרון צריך להחשף לעולים החדשים כדי שהם יכירו אותו טוב יותר. מסקרים שקיימנו עולה כי בציבור הרוסי יש יותר הצבעה של נגד ופחות הצבעה של בעד. כלומר הציבור הרוסי יצביע עכשיו לשרון נגד ברק".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
לבנת. על שרון להיות נחרץ יותר
צילום: אורן אגמון
דודו פריד
שרון. התקפה על ברק
דודו פריד
מומלצים