שתף קטע נבחר

ח"כ אמסלם: הרב עובדיה יוסף הוטעה והוכשל

הוא העז להביע דעה אחרת מזו השלטת בחברה החרדית - וסולק מסיעת ש"ס. הרב עובדיה יצא נגדו, והרחוב החרדי כינה אותו בכינויים קשים. ח"כ הרב חיים אמסלם לא מתגעגע: "ש"ס עסוקה בלטפח את מוסדותיה ואת הג'ובים שהיא מחלקת"

ח"כ הרב חיים אמסלם אומר על עצמו שהוא זן נכחד. בשנה האחרונה הסעיר את סיעת ש"ס שאליה השתייך, כאשר פעל להקלת הליך הגיור - בעיקר זה של חיילים. סיעתו תקפה אותו קשות, והוא נדרש להתפטר. אמסלם הקים את סיעת "עם שלם", וממנה הוא תוקף את ש"ס - אך נזהר מלהתייחס למנהיגה, הרב עובדיה יוסף, באופן ישיר.

   

עוד ב"אורות ":

 

כיום הוא מציג אג'נדה חדשה בעולם החרדי: חינוך עם לימודי ליבה, השתלבות של חרדים בשוק העבודה ושירות בצה"ל. בשל כך זכה לכינויים "עמלק" ו"אותו האיש", ולהתקפות קשות גם מצד הרב עובדיה יוסף ומועצת גדולי התורה.

 

אלעזר שטורם פגש אותו לשיחה על חרדים, הקצנה ספרדית והיחסים עם המרן. "אני שם מראה לציבור החרדי", הוא מבהיר. "אני אומר להם: תראו איך אתם נראים, נעים לכם שהחברה הישראלית רואה בכם קיצונים ופאנטים?"

 

את הנסיגה לשוליים הוא תולה ב"עסקנים" של הציבור החרדי, ואף לא חוסך את שבטו מש"ס: "המצוקה גדולה בציבור החרדי, ואיומה בציבור הספרדי יותר מאשר בזה האשכנזי בכמה וכמה אחוזים. ש"ס עסוקה בלטפח את מוסדותיה ולטפח את הג'ובים, וגם בלריב איתי. יש להם מפעלי כשרות שמגלגלים עשרות מיליונים".

 

על הניתוק מהרב עובדיה הוא אומר: "ידעתי מפורשות שהרב הוכשל והוטעה, וזה כאב לי". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לפגוש את הבן הסורר של הפוליטיקה החרדית. 

 

 

אורות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב חיים אמסלם ואלעזר שטורם
צילום: אורות
מומלצים