שתף קטע נבחר

הרב שמואל אליהו: למה שערבי יגור בעכו ולוד?

רבה של צפת סבור שיש אי-צדק בהחלטה לפתוח בחקירה נגדו: "לעיתונאי יש חופש עיתונות, למרצה חופש אקדמאי ולשחקן חופש אמנותי. רק אני כפוף לחוק? בחלומות". לטענתו, ערבים מנסים "לכבוש את המדינה בכסף"

ברחובות צפת הרב שמואל אליהו זוכה ליראת כבוד, אבל נוכח התבטאויותיו ופעילויותיו - בציבור הכללי רבים רואים בו גזען. בשבוע שעבר התברר שגם הרשויות במדינה סבורות שייתכן כי בדבריו עבר את הגבול, ולפיכך החליט היועץ המשפטי לממשלה לפתוח נגדו בחקירה פלילית, בחשד שהסית לגזענות. 

 

עוד ב"אורות ":

 

האם אכן עבר על החוק כשאמר "יהודי לא צריך לברוח מהערבים, יהודי צריך להבריח ערבים" או "התרבות הערבית היא אכזרית מאוד"? זאת נדע כתקבל הפרקליטות לידיה את תוצאות החקירה, אבל מי שחש מופלה לרעה בינתיים - הוא דווקא הרב שמואל אליהו בעצמו.

 

"לא יתכן שלעיתונאים יש את חופש העיתונות והם מעל החוק, לאקדמאים יש חופש אקדמאי, לשחקנים יש חופש אמנותי, לכל אחד במדינה יש חופש מהחוק - ורק אני צריך להיות כפוף לחוק? בחלומות!" אומר הרב בראיון מיוחד ל"אורות - טלוויזיה יהודית", והוסיף: "משפט שאינו שוויוני הוא לא משפט. הוא כלום".

 

לטענת הרב אליהו, ישנו ניסיון ערבי "לכבוש את המדינה בכסף" ואין להיכנע לכך. על השאלה היכן יגור ערבי שרוצה לגור בצפת או עכו, הוא משיב: "יש מספיק כפרים צריך להפוך את עכו לערבית? בשביל מה?" 

 

 

אורות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מישהו צריך להיות אשם". הרב שמואל אליהו
צילום: אפי שריר
מומלצים