שתף קטע נבחר

כמה פעמים ביום גברים חושבים על סקס?

מחקר חדש, שכלל עשרות גברים ונשים, מפריך את התאוריה שגברים חושבים על מין בכל שבע שניות. המחקר מצא כי הם חושבים מחשבות מיניות כ-19 פעמים ביממה בלבד, בהשוואה לנשים החושבות מחשבות מיניות כ-10 פעמים ביממה

האם גברים באמת חושבים על מין כל רגע נתון? כנראה שלא, לפחות על פי מחקר שערכו חוקרים מאוניברסיטת אוהיו שבדקו קבוצה של סטודנטים וסטודנטיות. המחקר החדש רואה אור בגליון האחרון של כתב העת Sex Research.

 

עוד מחקרים על סקס וזוגיות:

רווקים חיים 13 שנה פחות מנשואים

סטוץ מגביר את הסיכון להתקף לב

שמנות מקיימות 30% פחות יחסי מין 

 

על פי הערכות קודמות גברים חושבים מחשבות מיניות כל שבע שניות, כלומר מעל שמונת אלפים מחשבות מיניות ב-16 שעות העירות של היממה. החוקרים מאוניברסיטת אוהיו ביקשו לבדוק עד כמה ההערכות האלה אכן נכונות.

 

במחקר החדש נבדקה קבוצה של 120 סטודנטים בגילאי 18 עד 25, שהושוותה לקבוצה של 163 סטודנטיות בגילאים זהים. רוב הנבדקים היו לבנים והטרוסקסואלים. הסטודנטים והסטודנטיות נתבקשו בכל פעם שעלתה מחשבה מסויימת שנבדקה ללחוץ על מונה הסופר את מספר המחשבות בנושא מסויים. מתוך הנבדקים 59 נתבקשו לספור מחשבות על אוכל, 61 על שינה ו-163 על סקס.

 

מהממצאים עלה כי הגברים נטו לחשוב על אוכל ועל שינה יותר מנשים: כ-18 פעמים ביממה על אוכל, ו-11 פעמים ביממה על שינה, בהשוואה לנשים שחשבו בממוצע 15 פעמים ביממה על אוכל ו- 8.5 פעמים ביממה על שינה. באשר למין העלתה ספירת המונים כי הגברים העלו מחשבות מיניות בין אחת ל-388 פעמים ביממה, בהשוואה לנשים – שחשבו על סקס בין פעם ל-140 פעמים ביממה. עוד נמצא כי אף אישה לא דיווחה שאינה חושבת כלל על מין במהלך היממה. בחישוב כולל, עלה כי גברים חושבים מחשבות מיניות כ-34 פעמים ביממה, בהשוואה ל- 19 פעמים ביממה אצל הנשים.

 

"מדהים איך אנשים לא מפסיקים להפיץ את האמירה המטופשת, לפיה גברים לא מפסיקים לחשוב על סקס", אמרה ראש צוות החוקרים, פרופ' טרי פישר. "כאשר גבר שומע קלישאה שכזו הוא עשוי לחשוב שמשהו לא תקין אצלו משום שהוא לא חושב מספיק על מין. וכשאישה שומעת את הקלישאה הזו היא עלולה לחשוב שהיא חושבת יותר מידי על מין. המחקר שלנו מנפץ את הסטראוטיפ הזה".
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבר, שוב חושב על סקס?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים