שתף קטע נבחר

רבנים בפ"ת דורשים: האצטדיון לא ייפתח בשבת

פרסום ראשון: כ-50 רבנים פנו לעיריית פ"ת, בדרישה כי באצטדיון "המושבה" לא יתקיימו משחקים במהלך השבת. כזכור, בעונה הבאה גם מכבי ת"א צפוייה לשחק בעיר המושבות

מלחמת השבת מגיעה ל"מושבה". עוד לפני שנשמעה שריקת הפתיחה ונבעטה הבעיטה הראשונה על כר הדשא באצטדיון החדש בפ"ת, ועוד לפני שהפועל ומכבי פ"ת יארחו את מיטב כוכבי ליגת העל באם המושבות, נראה כי שסערה חדשה נמצאת בפתח.

 

ים של תקצירם ב-ynet ספורט:

 

קבוצה של כ-50 רבנים - ראשי ישיבות וכוללים, הגישו במכתב לעיריית פ"ת, בדרישה שלא לפתוח את האצטדיון העירוני החדש, כדי לא לגרום לחילול שבת המוני. לכך צורפה חוות דעת משפטית המחזקת את דרישתם. על המכתב חתום עו"ד שמואל לינצר.

 

על פי טענתו של עו"ד לינצר, הכספים בזכותם הושלמה בניית האצטדיון העירוני, שעלותו הסתכמה בכ-200 מיליון שקלים, הגיעו בחלקם מתושבי העיר, בהם גם תושבים מהמגזר הדתי והמסורתי, ובשל כך יש להתחשב גם בהם.

 

ומה חדש בבועטת?

 

עוד מוסיף עו"ד לינצר, כי ב-25 השנים האחרונות היה ניסיון לשמור על דו הקיום, אחוה ושלום בין המגזרים השונים בעיר, ועל כך ראוי שגם להבא יימשך העיקרון של שמירה על השבת וחגי ישראל במתקני העירייה, וכך גם לגבי האצטדיון החדש שבבעלותה.

 

כדי לחזק זאת, ציין עו"ד לינצר כי: "גם בעיר ליברלית כמו תל אביב נשמר העיקרון של אי הפעלת מתקנים בבעלות העירייה בשבת, כגון היכל התרבות, ואצטדיון יד אליהו, בו מתקיים משחק מידי פעם במוצאי שבת". לכך הוסיף העו"ד את חוות דעתו המשפטית, על פיה קיים איסור מוחלט על פעילות האצטדיון בימי המנוחה.

 

ומה עוד חדש ב-ynet ספורט?

 

כיצד מסביר לינצר את המשחקים ששוחקו באצטדיון ה"ארווה"? על פי העו"ד המצב היום שונה לחלוטין משנים עברו, בהן לא נאכף חוק העזר, שכן היום

האצטדיון הוא בבעלות העירייה, והקמתו ותפעולו בוצעו ויבוצעו על ידי החברה העירונית - החברה לפיתוח פ"ת. למכתב כאמור צורפו חתימותיהם של כ-50 רבני ישיבות וכוללים בפ"ת, רבני שכונות בעיר ורבני בתי כנסת, תחת הכותרת: "אנחנו הפונים אליך, כדי למנוע באופן מוחלט כל פעילות באצטדיון העירוני החדש".

 

גוזרים את הסרט ביום שלישי

ערב השקת האצטדיון החדש ייערך ביום שלישי הקרוב, בטקס נוצץ אליו הוזמנו חברי כנסת, שרת הספורט לימור לבנת, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, מנכ"ל

הטוטו צחי פישביין, שחקני עבר משתי הקבוצות וגם אורחים מאופ"א. במהלך הערב ייגזר הסרט באופן רשמי, ייערך טקס קביעת מזוזה, יתקיים קוקטייל במתחם ה-VIP ותיפתח תערוכה באצטדיון בשם "מחלום למציאות", לצד סיור מודרך ל-500 המוזמנים.

 

עכשיו רק נותר לראות, האם אכן בעירייה יתחשבו בבקשה על שמירת השבת, כאשר יש לציין שבעונה הבאה צפויה לשחק באצטדיון גם מכבי ת"א זאת בעקבות השיפוצים באצטדיון בלומפילד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האצטדיון החדש בפ"ת
צילום: אורן אהרוני
מומלצים