שתף קטע נבחר

נאט"ו: המל"ט שהופל באיראן "אבד" באפגניסטן

בהודעה של כוח הסיוע הביטחוני הבינלאומי של נאט"ו (ISAF) נאמר כי מפעיליו של מטוס ריגול ללא טייס, שטס בשמי מערב אפגניסטן, איבדו עליו שליטה בסוף השבוע. זה כנראה המטוס שהפילו האיראנים

בנאט"ו אומרים הערב (יום א') כי ייתכן שהמטוס ללא טייס שהופל בשמי איראן הוא אותו מל"ט שיצא מכלל שליטה בסוף השבוע שעבר במשימה מעל מערב אפגניסטן.

 

בהודעה של כוח הסיוע הביטחוני הבינלאומי של נאט"ו (ISAF) נאמר כי "המל"ט שהאיראנים מתייחסים אליו עשוי להיות מטוס ריגול אמריקני לא מאויש, שטס במשימה מעל מערב אפגניסטן בשבוע שעבר. מפעיליו איבדו עליו שליטה ומנסים לבדוק מה עלה בגורלו".

 

עוד כתבות על ארה"ב, מל"טים והמזרח התיכון:

 

ההודעה נמסרה במקביל בקבול ולכתבים המסקרים את הוועידה הבינלאומית בעניין אפגניסטן המכונסת בעיר בון שבגרמניה. במקביל,

גורם אמריקני מסר כי לוושינגטון אין כל אינדיקציה לכך שהמל"ט שהתרסק באיראן אכן הופל. "עד לרגע זה בשום אופן אין סימן לכך שהאיראנים אחראים לנפילת המל"ט", אמר.

 

מוקדם יותר דווח ברשת "אל-אלאם" האיראנית, שמשדרת בשפה הערבית, כי "צבא איראן הפיל מטוס אמריקני ללא טייס מסוג RQ-170 במזרח המדינה". הדיווח הסתמך על מקור ששמו לא נמסר. זמן קצר אחרי הדיווח על הפלת המל"ט, דיווחה "פארס", המקורבת למשמרות המהפכה, כי איראן מודיעה שהתגובה לחדירה האמריקנית למרחב האווירי שלה, תינתן "לא תהיה מוגבלת עוד רק לגבולותיה".

 

לפי הדיווח ברשת הטלוויזיה האיראנית באנגלית, Press-TV, המטוס האמריקני הופל תוך גרימת "נזק מינימלי", וגורמים איראנים רשמיים תפסו אותו. לא נמסר מתי הופל המטוס. מטוסי חמקן מסוג RQ-170 משמשים בדרך כלל לסיור בשטח האויב, אולם הם אינם מיועדים לשאת נשק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המל"ט מהדגם שהופל
צילום הדמיה: Truthdowser CC
מומלצים