שתף קטע נבחר

לאחר הביקורת: קמפיין אדי בירושלים - עם נשים

על רקע הביקורת הציבורית בעניין הדרת נשים הוחלט בעמותה לעידוד תרומת איברים בישראל להעלות קמפיין פרסומי שבו מופיעות תמונות של נשים, במקום הקמפיין הגברי. אדי: "מתנצלים אם מישהו נפגע באופן אישי"

הנשים חוזרות לתמונה: לאחר שזכתה לקיתונות של ביקורת ציבורית - ואפילו לקמפיין נגדי - עמותת אדי החליטה להעלות קמפיין מחודש בירושלים שכולל את תמונות הנשים שהוסרו מהפרסומים הקודמים. 

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

כבר הערב ייתלו ברחובות ירושלים פוסטרים של אדי ובהן קולאז' תמונות גברים ונשים, המחזיקים בידיהם כרטיס המעיד על נכונתם לתרום איברים לאחר מותם. שלטים דומים יודבקו גם על אוטובוסים הנוסעים ברחבי הבירה.

 

קמפיין אדי המחודש בירושלים    ()
קמפיין אדי המחודש בירושלים

 

דבורה שרר מהמרכז הלאוומי להשתלת איברים הסבירה: "ערב לפני העלאת הקמפיין בפעם הראשונה פנתה אלינו חברת הפרסום וביקשה להסיר את תמונות הנשים מהפוסטרים בירושלים ובבני ברק. החברה הביעה חשש שאם יופיעו נשים בשלטים - מישהו יפגע בפוסטר או באוטובוס. הופתענו מהבקשה, אך ראינו לנגד עינינו את חשיבות העברת המסר לכלל תושבי מדינת ישראל, ולכן הסכמנו לתנאי שהוצב בפנינו.

 

"ואולם, מאחר שההחלטה לא התקבלה בלב שלם, ביקשנו כעת להעלות בשנית את הפוסטר המקורי שהועבר לפרסום ושאושר על-ידי הגורמים המוסמכים במרכז הלאומי להשתלות. אנו מתנצלים אם מישהו נפגע באופן אישי, הייתה לנו כוונה

להעביר מסר חשוב של מתן חיים".

 

שרר מזכירה כי הקמפיין נועד להגביר את המודעות לחוק הקדימות לתרומת איברים, לפיו מי שחתום על כרטיס תרומת איברים אדי (או מישהו מבני משפחתו) יזכה לקדימות על פני מי שלא חתום, במקרה שיזדקק לתרומת איברים. מי שעדיין אינו חתום על הכרטיס, יכול לעשות זאת עד סוף השנה האזרחית ולהיכנס מיידית לרשימת בעלי הקדימות. חותמים לאחר תאריך זה ייאלצו להמתין שלוש שנים כדי להיכנס לרשימת בעלי הקדימות.

 

רוחמה וייס, בעלת טור ב-ynet שבשל אכזבתה מהחלטתה הראשונית של אדי הובילה קמפיין נגד הדרת נשים בפרסומי העמותה, אמרה: "במקום שבעלי תשובה עומדים - אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד. אני מסירה את הכובע בפני עמותה, ומקווה שגופים אחרים ילמדו מאדי איך עושים תיקון. אני מדביקה מחדש את כרטיס אדי שלי - ומחזירה אותו לארנק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים