שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אנשי הקוטג' יפגינו מול בית מנכ"ל שטראוס

  חברי קבוצת "ישראל יקרה לנו" שלחו מכתב למנכ"ל קבוצת שטראוס גדי לסין ובו הם מכנים את ההוזלות עליהן הכריזה החברה: "מבצע יח"צני חובבני ומראית עין של הוזלות". בין היתר הם דורשים להוזיל את קפה טורקי עלית ב-40% ואת מילקי ב-33%

  אנשי מחאת הקוטג' יפגינו הערב (ג') ב-19:00 מול בית נשיא ומנכ"ל שטראוס גדי לסין, בטענה שההוזלות עליהן הכריזה החברה אינן משנות את רמת המחירים הגבוהה מדי שלה.

   

   

  כמה ממארגני המחאה שלחו ללסין מכתב בשם קבוצת "ישראל יקרה לנו", בו הם דורשים בין היתר להוזיל את קפה טורקי עלית ב-40% ואת מילקי ב-33%. על הקפאת שכר הבכירים בשטראוס כתבו: "עליכם לקצץ ולא רק להקפיא".

   

   "חודשים נתנו לכם הזדמנות לשנות. בעלת הקונצרן עפרה שטראוס הבטיחה לנו אישית שהיא עורכת 'בדק בית'. נמנענו מלחפש אשמים עד אשר חברתכם מכרה אתמול לציבור מראית עין של 'הוזלות' חסרות משמעות", נאמר במכתב. "זאת הסיבה שאנו, נשים וגברים עובדים נגיע היום, בסיום יום העבודה שלנו למשמרת מחאה. נגיע אליך הביתה כדי שתבין שאנחנו אנשים אמיתיים. מה שאתה ועמיתייך רואים כמספרים בשורות הרווח – אלו החיים שלנו. אנחנו עובדים קשה כדי לשלם עבור המזון – ועבור התאגידים הגדולים שווק מזון הפך לאמצעי מיקסום הרווח".

   

  "אתם האלפיון המרוויח מכך שישראל יקרה"

  עוד נאמר במכתב: "בישראל יקר, בין היתר, כתוצאה מצורת מהתמחור של הקונצרן שאתה עומד בראשו. אתם, חברי הנהלת קונצרן שטראוס-עלית, הינכם חלק משמעותי מהבעיה של יוקר המחיה. אתם ושאר חברי התאחדות יצרני המזון שאתה עומד בראשה אחראים (לפחות חלקית) לכך שעם ישראל סובל מיוקר המחייה. אנחנו ה-99 אחוז שזועקים יום יום – ואתה נציג 'הכת' ששולטת במחירים. אין להתפלא על כך שה-OECD קבע כי קצב האי-שיוויון בישראל גדל מהר יותר ממרבית המדינות – המזון יקר כאן: הכנסתנו זורמת אליכם ה 1% העליון דרך הקופה הרושמת בסופר במקום להשאר אצל העם. אתם האלפיון העליון המרוויח מכך שישראל היא אכן, כדבריך: 'מדינה יקרה'.

   

  "חודשיים עברו מאז פנינו אליכם – הצבנו בפניכם יעד ברור: להוזיל את מחירי המזון בישראל לרמה הזהה למדינות המתוקנות והיקרות במערב אירופה. זה כל מה שביקשנו: שיהיה כאן יקר כמו באירופה. במקום לבצע בדק בית, להוריד מחירים בצורה משמעותית בחרתם להכנס למו"מ חסר כל ערך ממשי (לצרכן) עם ארגוני סטודנטים ולהביא לציבור תרגיל יחצני אשר אינו מוזיל משמעותית את המזון בישראל".

   

  שוקולד צריך לעלות 3.5-3 שקלים ליחידה

  עוד כתבו: "לידיעתך מר לסין אין בעיה להשיג בישראל שוקולד מיובא מתוצרת גרמניה במחירים זולים בהרבה מתוצרת הארץ ! ועוד מדובר בשוקולד איכותי 60% אותו רכשנו בישראל ב 3.33 ש"ח ל 100 גרם. כך שאם אתם באמת רוצים להוזיל את השוקולד מחירו בישראל צריך להיות כ 3 – 3.5 שקל ליחידה - בלי שנאלץ לקנות אריזות של מעל חצי קילו .

   

  "מדוע אנו צריכים להתרשם מהנחה על מילקי -לציבור החילוני מכרתם אותו במשך כל חודשי המחאה ב 2.5 שקלים ( 4 ב-10) וכעת אתם מודיעים על "הוזלה ל 2.85 שקלים? הרי כבר היום ברשת אושר עד המוכרת לציבור הדתי בעיקר נמכרים 6 ב-13 שקלים שזה 2.17 שקלים ליחידה. גם במחיר הזה המעדן יקר פי 2 ממחיר מוצר דומה בגרמניה למשל. כך שאם הייתם רוצים לבצע הוזלות אמיתיות – אפשר לחתוך את מחירו של המילקי ב 33% ממחירו הנוכחי. מחיר מעדן עם קצפת בארץ צריך להיות 2 שקלים – לא יותר מכך.

   

  "ישראל היתה ונשארה גם אחרי 'ההוזלות' שלך ושל עמיתיך שיאנית העולם במחירי מזון ונביא מספר דוגמאות לכך שחברתך היא זו אשר בפעולות התימחור מושכת ומשאירה את רמת מחירים כלפי מעלה, זאת למרות שעלויות חומרי הגלם - בפרט קפה וחלב - נמצאות בירידה בחצי השנה האחרונה. את מחיר הקקאו העלתם מאז 2008 ב-58% וכעת הוזלתם ב7% . באמת תודה רבה. במצטבר זה 47% עלייה תוך 3 שנים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים