שתף קטע נבחר

גנץ צחק עם ברק והורה לגל"צ: "זה נשאר בטייפ"

"שלא תהיה זו הכתבה האחרונה, כמו המלחמה האחרונה", אמר הרמטכ"ל לכתבים בתרגיל בצפון לאחר שצולם מתבדח עם ברק על חשבון חיילות בצה"ל. רק לאחר חשיפת הדברים ב-ynet הופצה ההקלטה המצונזרת לכלי התקשורת

שר הביטחון והרמטכ"ל נתפסו הבוקר (יום ג') מתבדחים מול עדשת המצלמה על החיילות בצה"ל ועתה מתברר שהם ניסו בעצמם למנוע את הפרסום. כפי שנחשף היום ב-ynet, בדיחה של ברק וגנץ צונזרה ע"י משרד הביטחון ודובר צה"ל. קטע הווידאו הרלוונטי לא הופץ למערכות התקשורת כנהוג עד לאחר חשיפת הדברים ב-ynet.

 

כעת מתברר כי מיד לאחר אמירת הדברים ניסה הרמטכ"ל למנוע את פרסומם. הרמטכ"ל פנה לכתב תחנת הרדיו הצבאית שנכח באירוע ואמר לו: "גל"צ, זה לא משודר האירוע הזה. גם אם זה הסקופ של החיים שלך. זה נשאר אצלך בטייפ".

 

לאחר מכן פנה רב-אלוף גנץ גם לכתב חדשות ערוץ 2: "גם אליכם זה... אחרת זאת תהיה הכתבה האחרונה. חבל... שלא תהיה זו הכתבה האחרונה, כמו המלחמה האחרונה. אני מבטיח לך שזו תהיה הכתבה האחרונה".

 

הדברים נאמרו בעקבות חילופי דברים בין גנץ לשר הממונה עליו, במהלך ביקור בתרגיל בצפון. ברק שאל מי החיילות הנוכחות במקום, וגנץ התבדח: "הן בהפסקות שרות. בהפסקה הן מתחילות לשיר". "יש פה את דנה מהתקשורת של השר", הוסיף ברק, "היא מושבניקית. היא יכולה לשיר בלי מדים. זה יותר...".  

 

את האירוע סיקרו מספר כלי תקשורת, שהיו אמורים להעביר את החומרים לכלי התקשורת האחרים. בעקבות הבדיחה הלא-מוצלחת, פנו דוברי צה"ל ומשרד הביטחון למערכות וביקשו לצנזר את הבדיחה. גם קטעי הווידאו שצולמו באחת הסוכנויות הזרות צונזרו בהתאם לבקשה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גנץ וברק בתרגיל, הבוקר
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים