שתף קטע נבחר

צילום: ראובן שוורץ

ורשביאק משפר עמדות לאחור, גם פ"ת

צבי ורשביאק הודח ממועצת ההימורים בגלל ניגוד עניינים חמור, בג"ץ רמז לו שהעתירה שלו תידחה. עכשיו הוא מנסה לגנוב דעת ומודיע שהוא מוותר על הג'וב כי הוא לא מעוניין בו. וגם: מה רוצים רבני פתח תקווה מאצטדיון הכדורגל החדש?

לא אשכח את הודעת דובר צה"ל במלחמת יום כיפור, שצה"ל משפר עמדות לאחור. לאחר המלחמה הבנתי ששיפור עמדות הוא נסיגה כואבת.

 

עוד טורים של אריה מליניאק:

 

אתמול (ג') נזכרתי בהודעה ההיא, כשקראתי את הודעת צבי ורשביאק, לפיה לאור העובדה שחלפו חודשים רבים מאז תחילת הקדנציה שלו במועצה להסדר ההימורים בספורט אין לו עוד עניין להיות חבר בה. אם אין לו עניין, למה גרר ארבעה עורכי דין וביזבז זמן וכסף על עתירה לבג"ץ שכל סטודנט שנה א' למשפטים היה אומר לו מלכתחילה שהיא חסרת סיכוי. ולמה ייצגו אותו עורכי דין של הוועד האולימפי, שבכלל לא קשור לעניין?

 

צבי ורשביאק. אין שיפור עמדות לאחור. יש נסיגה (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
צבי ורשביאק. אין שיפור עמדות לאחור. יש נסיגה(צילום: אורן אהרוני)

 

אין שיפור עמדות לאחור. יש נסיגה. נסיגה טובה רק כשמדובר ברמת הכולסטרול הרע בדם. בכל עניין אחר, נסיגה פירושה הרעה. שלשום ורשביאק נסוג לאחור והחוצה. הקריירה שלו במועצת ההימורים תמה ונשלמה, ואין יותר דרך חזרה. על מה ולמה?

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

תזכורת: שרי הספורט והאוצר החליטו שוורשביאק פסול מכהונה במועצת ההימורים, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה קבע חד משמעית כי הוא פעל מתוך ניגוד עניינים חמור: קיבל מהחברה הכלכלית של עיריית נס ציונה מאות אלפי שקלים כדי לדאוג למימון של מיליוני שקלים להקמת אצטדיון בעיר, מקרן המתקנים של מועצת ההימורים שבה היה חבר.

 

עיריית נס ציונה תבעה ממועצת ההימורים את הכספים שהיו מגיעים לה, לטענתה, ו-ורשביאק צירף לתביעה תצהיר שבו אישר שלא היה לו הסכם עם העירייה. לרוע מזלו, מבקר המדינה עלה (במקרה) על פרוטוקול מישיבת העירייה, שמאשר שתפקידו של ורשביאק היה לדאוג לכספים ממועצת ההימורים. כמה ימים לפני הדיון בבית המשפט משכה עיריית נס ציונה את התביעה נגד מועצת ההימורים, ומוורשביאק נחסכה עדות בעייתית בבית המשפט.

 

אשר גרוניס. "ורשביאק היה צריך לנתק עצמו באופן טוטאלי" (צילום: נועם מושקוביץ ) (צילום: נועם מושקוביץ )
אשר גרוניס. "ורשביאק היה צריך לנתק עצמו באופן טוטאלי"(צילום: נועם מושקוביץ )

  

בעתירה לבג"ץ השתנה פתאום הסיפור. לא רק שהוא הודה פתאום שהיה לו הסכם עם העירייה, אלא שלטענת עורך דינו "כולם ידעו שיש לו אינטרס אישי". בתגובה העיר השופט אשר גרוניס כי לא מדובר כאן רק באינטרס אישי שהיה לוורשביאק עם עיריית נס ציונה, אלא ב"אינטרס ממוני

 ישיר... ברגע שיש את ההסכם, הוא היה צריך לנתק את עצמו באופן טוטאלי" (מקרן המתקנים - א"מ).

 

כדי להסיר ספק, הוסיפה השופטת מרים נאור: "יש במעורבויות דרגות, וכאן המעורבות היא הכי אישית והכי ממונית!" גם השופט פוגלמן הטיל ספק בטענה ש"כולם ידעו". אם מבקר המדינה, שידוע בבדיקות המקיפות שלו, לא הצליח לחשוף את קיום ההסכם, זה אומר דרשני.

 

את הציטוטים האלה לא תמצאו בהודעת הוועד האולימפי מאתמול. גם לא את הערת השופטת נאור, שהדגישה את חומרת מעשיו של ורשביאק: "הכספים שהיו אמורים להיות מופנים לאצטדיון בנס ציונה היו נגרעים מפרויקטים אחרים שהיו ראויים למימון". אז כמו שאמר מנחם בגין: "יש שופטים בירושלים, והם לא פראיירים".

 

האצטדיון בנס ציונה. העירייה חסכה מוורשביאק עדות בביהמ"ש (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
האצטדיון בנס ציונה. העירייה חסכה מוורשביאק עדות בביהמ"ש(צילום: אורן אהרוני)

 

לאחר שהשופט גרוניס רמז לוורשביאק שייקח בחשבון אפשרות שבג"ץ ידחה את העתירה שלו, ואז הנזק שייגרם לו יהיה הרבה יותר גדול, הבין יו"ר הוועד האולימפי את הרמז, שיפר עמדות לאחור ומשך את העתירה. הודעתו, שאין לו עוד עניין בחברות במועצת ההימורים, היא מהבדיחות הגרועות ששמעתי. לאחר שהודח עם אות קין על מצחו, והפסיד גם בדיון בבג"ץ, הוא מוותר על הג'וב כי הוא מיצה. כמאמר הגששים: אתה לא יודע כמה הצעות לא קיבלתי ודחיתי.

 

בניסיונו לטהר את שמו, האיש הזה גורם נזק גדול לספורט. כך, למשל, לוועד האולימפי אין כבר כמה חודשים נציג במועצת ההימורים, וזאת כדי לא לפגוע בסיכוייו של ורשביאק בערעור בבג"ץ.

 

הפחד הגדול שלו הוא שחוות הדעת של היועץ המשפטי, שהביאה להדחתו ממועצת ההימורים, תגרום גם לסילוקו מהוועד האולימפי. אבל השופט פוגלמן לא השאיר מקום לספקות: אי אפשר לבטל את חוות הדעת. הסוף לדעתי קרוב, כי לוורשביאק נשארה עוד עמדה אחת לשפר לאחור: הביתה! הודעות מגוחכות לעיתונות לא יתקנו עשרות שנים של מחדלים.

 

143 בתי כנסת, אצטדיון אחד - מה רוצים הרבנים בפ"ת?

50 רבנים דורשים מעיריית פתח תקווה שלא יתקיימו משחקי כדורגל בשבתות באצטדיון "המושבה" החדיש. על הפנייה חתום עו"ד שמואל לינצר, שטוען ש"הכספים בזכותם הושלמה בניית האצטדיון העירוני, שעלותו הסתכמה בכ-200 מיליון שקלים, הגיעו בחלקם מתושבי העיר, בהם גם תושבים מהמגזר הדתי והמסורתי, ובשל כך יש להתחשב גם בהם". לינצר מביא דוגמה מעיר ליברלית כתל אביב, בה נשמר העיקרון של אי הפעלת מתקנים בבעלות העירייה בשבת, כמו היכל התרבות והיכל נוקיה.

 

מאחר שעורך הדין דואג לכספי הציבור, בדקתי בגוגל כמה בתי כנסת נבנו באם המושבות בכספי ציבור. לא תאמינו. 143!!! וגם זאת לאחר הנחה כי ברשימה מופיעים שניים ושלושה בתי כנסת באותה כתובת, ואני ספרתי אותם כאחד. למשל, ברחוב מטולה 4 נמצאים שלושה בתי כנסת "אם המושבות": לקהל אחיד, ספרדי ואשכנזי.

 

למה ספרדים ואשכנזים לא יכולים להתפלל ביחד? למה צריך 50 רבנים בפתח תקווב? למה בתי כנסת נפרדים למרוקאים, לתימנים ולספרדים? ומאחר שלהפרדה אין כנראה גבול, יש בתי כנסת נפרדים לתימנים ולתימנים בלדי! שערו בנפשכם מה היה קורה אילו היו ממיינים את הקהל באצטדיון פ"ת ליציעים נפרדים: מרוקאים לשער 6, אשכנזים ל-8, תימנים בלדים מאחורי השער.

 

בפ"ת יש 143 בתי כנסת, ורק אצטדיון אחד. פעם היו שני מגרשים בתוך העיר, עכשיו בנו אחד והוציאו אותו מחוץ לעיר, ולרבנים עוד יש טענות. מאיזה כסף נבנו בתי הכנסת, אם לא מכספי משלמי הארנונה של פ"ת, שרובם חילונים? שיתפללו הרבנים בבית, ואת בתי הכנסת אפשר להפוך ליופי של בתי ספר ואולמות ספורט.

 

ולמה בחר עורך הדין דווקא בהיכל התרבות? האם לא שמע על בלומפילד, שם מתקיימים אחלה משחקים בכל שבת? ובינינו, אם הפועל ומכבי פ"ת ישחקו בווינטר ברמת גן, חילול השבת רק יגדל, כי חובבי הכדורגל הפתח תקוואים ייצאו מהבית מוקדם יותר.

 

שידאג מר ליצנר שלא תהיה אפליית אתיופים בבתי ספר בעיר שלו, ושהרבנים שלו ידאגו שבנות ספרדיות יתקבלו לכל אולפנה, וכל אחד ישחק כדורגל מתי ואיפה שבא לו, ושלום על ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צבי ורשביאק
צילום: אורן אהרוני
מומלצים