שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

קצב: "הפכנו לסעודיה - חיבוק זה עבירת מין"

בראיון ל"ניו יורק טיימס" ערב כניסתו לכלא, הנשיא האנס מבטיח שלא יתאבד כדי "לא לתת לקושרי הקשר לנצח". בינתיים, כמה שעות לפני שנכנס לכלא, הגיעו לביתו קרובי משפחתו ותומכיו לתפילת שחרית. ynet יעביר הבוקר משדר מיוחד

ביום האחרון שלו כאדם חופשי, משה קצב התעקש שהוא חף מכל פשע. נשיא המדינה לשעבר שהורשע באונס העניק ראיון ל"ניו יורק טיימס" בביתו שבקריית מלאכי, והאשים את כל העולם - מלבד את עצמו. הבוקר (יום ד') הוא אמור להגיע עד 10:00 לכלא מעשיהו כדי להתחיל לרצות שבע שנות מאסר. לפני כן, קצב אמור למסור הודעה לתקשורת סמוך לביתו שבקריית מלאכי. ynet יעביר שידור חי מיוחד מקריית מלאכי ומכלא מעשיהו.

 

משה קצב נכנס לכלא - כותרות אחרונות ב-ynet:

ניו יורק טיימס: "קצב אומר שאינו חושב על הכלא"

לא לוקחים סיכון: עוד סוהר באגף של קצב

קרוביו של קצב הגיעו לתפילה בביתו

פרידה לפני הכלא: קצב פגש את בתו והנכדים

 

"כשהייתי נשיא, קיבלתי 10,000 בקשות חנינה", הוא הזכיר לכתב איתן ברונר. "כולם טענו שהם קורבנות של חוסר צדק. אני כל-כך מצטער שדחיתי מיד את הטענות הללו. עכשיו אני מאמין שחלק מהם היו חפים מפשע".

 

 

הכתבה ב"ניו יורק טיימס" ()
הכתבה ב"ניו יורק טיימס"

 

למחרת יום הולדתו, עם ילדיו ונכדיו בבית, קצב בטוח "שאני עומד לשלם מחיר על משהו שלא עשיתי. חיבקתי ונישקתי אשה אבל לא בצורה לא הולמת. הפכנו לסעודיה", הוא מאשים, "שחיבוק הוא עבירת מין".

 

כתב העיתון האמריקני בארץ תוהה אם כפי שמזהירים חלק ממקורביו, קצב עלול לשים קץ לחייו. הנשיא השמיני של מדינת ישראל "זועף" למשמע הטענות, וטוען ש"לא ייתן לקושרי הקשר לנצח". בכך, מוסבר בכתבה, הוא מתכוון לתקשורת, לפוליטיקאים, למשטרה ולשופטים.

 

ליאור קצב נכנס לבית אחיו, אתמול (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
ליאור קצב נכנס לבית אחיו, אתמול(צילום: אליעד לוי)
 

ויש גם את השד העדתי. לפי קצב, "העובדה שאני בא ממדינה מוסלמית ומעיירת פיתוח", הוא מציין, לא עזרה לו להימנע מ"חוסר הצדק". שכן של קצב שעצר ליד הבית ודיבר עם ה"ניו יורק טיימס", סמי וקנין, אמר שעבורו קצב מייצג את המדינה כמו ההמנון ודגל הלאום. "לשלוח אותו לכלא - אפילו עם הוא עשה משהו רע - זה כמו לזרוק את הדגל לפח. אפשר כבר לתת את המדינה לפלסטינים", טען השכן.

 

בשעות האחרונות של החופש הגיעו לביתו של קצב בקריית-מלאכי אמו, אחותו ובני משפחה נוספים. עוד באו לבית כמה מתפללים מבית הכנסת בו מתפלל הנשיא לשעבר, כדי להשלים מניין בתפילת שחרית. שוטרים התייצבו ברחוב. 

 

שכניו של קצב ותושבים בעירו עדיין מאמינים בחפותו. נתי עייש אמר: "זו סתם עלילה. גם אם הוא עשה את המעשים - לא צריך לתת לו עונש כבד. הוא נשיא לשעבר ולא סתם אדם רגיל". גם השכנה ג'ולייט סבורה כך: "הוא לא עשה את זה". יהודה כהן, המתגורר בסמוך לקצב, הציג עמדה שונה: "אם הוא עשה את זה הוא צריך להיענש".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו אילנה קוריאל, רענן בן-צור, בועז פיילר, אטילה שומפלבי ואביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב ליד ביתו, השבוע
צילום: אליעד לוי
תפילה ופרידה. הבוקר בכניסה לבית בקריית מלאכי
צילום: אבי רוקח
תקשורת מכל העולם
צילום: אבי רוקח
מומלצים