שתף קטע נבחר

ארה"ב: ייתכן שאסד איבד קשר עם המציאות

דובר מחלקת המדינה, מרק טונר, אמר בעקבות הראיון של בשאר אסד לברברה וולטרס, כי "הוא נראה מנותק לגמרי מהמציאות". האופוזיציה בסוריה מתכננת שביתה כללית

תגובה קשה מוושינגטון בעקבות הראיון שהעניק הרודן הסורי, בשאר אסד, לברברה וולטרס מרשת ABC, ובו התנער ממעשי ההרג ומהדיכוי האלים של המחאה בארצו. דובר מחלקת המדינה, מרק טונר, אמר אמש (יום ד'): "או שהוא איבד לחלוטין את הכוח שהיה לו בסוריה והוא פשוט מכחיש, או שהוא איבד לגמרי קשר עם המציאות".

 

הדובר אמר כי "ממה שהתרחש בראיון, הוא נראה מנותק לגמרי מהמציאות, לגבי מה שקורה במדינה שלו ולגבי הדיכוי הברוטלי שמבוצע נגד העם הסורי. אנחנו עומדים על זה שהוא איבד את אמינותו בעיני אזרחיו וצריך לרדת מהשלטון". הוא קרא לאפשר לפקחים בינלאומיים להיכנס לסוריה, כפי שדרשה הליגה הערבית, כדי לדווח בשקיפות על הנעשה שם.  

 

סוריה מתקוממת - הכותרת האחרונות:

אסד: "רק מנהיגים משוגעים יורים בבני עמם"

סוריה: מוכנים להכניס פקחים של הליגה הערבית

 

ברקע הדברים, נמשכת ההיערכות של האופוזיציה הסורית להמשך המאבק. היא הכריזה על שביתה כללית החל מיום ראשון, כדי לנסות ולהמשיך לזעזע את המצב בסוריה - ולפגוע במשטר אסד מבחינה כלכלית. "שביתת הכבוד - כדי שנחיה בכבוד. החל מיום ראשון, 11 בדצמבר ועד למרי אזרחי", נכתב בהודעות שפרסמו.

 

כוחות האופוזיציה פירטו שישה שלבים הולכים ומסלימים של השביתה הכללית: בשלב הראשון ייקראו האזרחים "לסגור את השכונות הקטנות, ללכת לעבודה בלי לעשות בה דבר וכן לסגור את הטלפון הנייד בין השעות 2-6". בשלב השני, 17 בדצמבר, ייקראו האזרחים "לסגור את כל החנויות". בשלב השלישי, אף הוא ב-17 בדצמבר, ייקראו כל האוניברסיטאות לסגור את שעריהן. בשלב הרביעי, 24 בדצמבר, ייקראו התושבים לסגור את הדרכים הראשיות בערים ואת הדרכים המובילות לאזורים הכפריים. בשלב החמישי, 27 בדצמבר, ייקראו כל עובדי המדינה לשבות ואילו בשלב השישי, 29 בדצמבר, ייקראו התושבים לסגור את "הדרכים הבינלאומיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריך לרדת מהשלטון. בשאר אסד
צילום: MCT
מומלצים