שתף קטע נבחר

ראיון בלעדי: "ירקו עליי, בעטו בי, קראו לי טליבאן"

אחרי שספגו ביקורת מכל כיוון, אפילו מבד"ץ העדה החרדית, נשות הטליבאן מציגות את כתב ההגנה שלהן: "השאל זה האושר שלי. ברחוב החילוני אומרים איזה יופי, אבל יותר קשה ללכת בריכוזים חרדיים - פעם זרקו עליי אבנים, נתנו לי מכות"

בתקשורת החילונית הן מוצגות לעתים באופן נלעג, אבל זה כלום לעומת הביקורת מבית - החברה החרדית רואה ב"נשות הטליבאן" כת, ואפילו בית הדין של העדה החרדית הוציא פשקוויל נגדן וטען שאינן הולכות בדרך התורה. לראשונה, אחת מנשות השאלים, הסכימה להתראיין מול מצלמה ולהסביר את עמדתה: "השאל זה האושר שלי, עבורי להיות בלי שאל - זה כמו לומר למישהו יחף ללכת על קוצים".

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בשל מגבלות צניעות שגזרו על עצמן, כתב ynet רשם את השאלות על דף נייר - והן הוקראו למרואיינת על-ידי בעלה. צפו בראיון הנדיר: 

 

 

"ברחוב החילוני הרבה ניגשות אליי ואומרות איזה יופי, איך את מזכירה לי את האמהות, שרה רבקה, רחל ולאה. כל הכבוד לך", מספרת החסידה עטוית השאל. "איפה שיותר קשה זה ברחוב החרדי - גאולה, מאה שערים, וריכוזים חרדיים. מצביעים עליי, יורקים עליי, קוראים לי טליבאן. פעם מישהי

זרקה עליי אבנים ופעם מישהי ניסתה לקרוע לי את הכיסוי ראש. כבר בעטו בי ונתנו לי מכות".

 

גם בתה של החסידה הצנועה מספרת על הצקות ברחוב החרדי: "מדברים עליי, יורקים עליי. והכל כי אני לא הולכת כמו שהם הולכים, אבל אף אחד לא מכריח אותי לעטות שאל".

 

אלעזר מחפוד, מראשי קהילת השאלים: "אנחנו בסך הכל רוצים לשמור על צניעות, זה לגיטימי. כמו שאישה בא לה ללכת עם מיני ברחוב, אז יש אשה שרוצה לכסות את הגוף שלה כי היא מאמינה שככה השם יתברך ציווה אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חייבת את השאל
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים