שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיומנו של בן לאדן: "דאג שלא ימצא חתן לבתו"
  "מנהיג אל-קאעידה חדל לנהל את מבצעי הארגון זמן רב לפני חיסולו במאי", אמר מומחה אמריקני שעבר על מאות פריטים שהוחרמו מביתו בפקיסטן. "הוא קיבל הודעות פעם-פעמיים בחודש בלבד. איך אפשר לנהל ארגון בתנאים כאלה?"
  פרטים חדשים נחשפים על מנהיג ארגון הטרור האיסלאמי: מנהיג אל-קאעידה, אוסמה בן לאדן, חדל לנהל את מבצעי ארגון הטרור זמן רב לפני חיסולו בחודש מאי האחרון. כך טוען מומחה אמריקני שעבר על מסמכיו של בן לאדן.

   

  בן לאדן בכותרות:

   

  המומחה שביקש להישאר בעילום שם סיפר כי מ-200 פיסות של ראיות - מחברות, מסמכים, מחשבים ניידים וכונני USB - שהגיעו לידי כוח הקומנדו האמריקני שפשט על אחוזת המסתור של בן לאדן בפקיסטן וחיסל אותו, עולה כי "עבר זמן רב מאז שהוא היה מעורב בניהול היומיומי של הארגון".

   

  "בתנאים כאלה, איך אפשר לנהל ארגון טרור?". בן לאדן בפקיסטן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "בתנאים כאלה, איך אפשר לנהל ארגון טרור?". בן לאדן בפקיסטן(צילום: רויטרס)

   

  "הכתבים שהצלחנו לשקם הם ברובם ניירות עמדה כלליים, בהם שורות כמו 'אנו חייבים להמשיך לתקוף את ארה"ב' או 'האם ניתן לסמוך על האל-שבאב הסומלי?'", אמר המומחה.

   

  במחברת כחולה קטנה אחת מפברואר 2010, תהה בן לאדן אם יש לקדם בתפקיד את אחד מאנשי אל-קאעידה ואת מי צריך למנות במקום לוחם הארגון שנהרג בתקיפת מל"ט. עם זאת, שום דבר שנגע לניהול מבצעי של ארגון הטרור לא הופיע במסמכים שנתפסו. כך על פי המומחה.

   

  לדבריו, כשליש מהפריטים שהוחרמו מאחוזת המסתור בעיר אבוטבאד נגעו לענייני משפחה אישיים, בהם הניסיונות של אחת מנשותיו של בן לאדן למצוא חתן לאחת מבנותיהם, דבר שהטריד את ראש ארגון הטרור. "בגלל שיקולי אבטחה, הוא קיבל הודעות פעם-פעמיים בחודש בלבד", אמר המומחה. "איך אפשר לנהל רשת בתנאים כאלה?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רצה לפגוע בארה"ב. בן לאדן
  צילום: AP
  כוח הקומנדו שפשט על הבית החרים ציוד רב. אבוטבאד, פקיסטן
  צילום: רויטרס
  מומלצים