שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איכילוב: יולדת נכוותה בעת לידה קיסרית

  פרסום ראשון: יולדת שהובהלה לחדר הניתוח נכוותה בדרגות שונות מיד לאחר הלידה הקיסרית ותזדקק כפי הנראה לטיפולים ממושכים. לתינוק שלום. לפני 4 שנים נשרפה חולה בעת ניתוח בביה"ח איכילוב - ומתה. מבית החולים, שדיווח על המקרה למשרד הבריאות רק לאחר פניית ynet, נמסר: "פעלנו לפי הנהלים"

  אירוע חמור בביה"ח איכילוב: יולדת בשנות השלושים לחייה נכוותה בזמן ניתוח קיסרי כתוצאה ממגע מאחד המכשירים על שולחן הניתוחים. היא סובלת מכוויות ותזדקק כפי הנראה לטיפולים ממושכים. בית החולים איכילוב טוען: לאחר בדיקה שערכנו - פעלנו על פי הנהלים. עם זאת, בית החולים לא העביר למשרד הבריאות דיווח על המקרה בזמן אמת, אלא רק לאחר פניית ynet היום (ו') לשם קבלת תגובה. 

   

  זה כבר קרה בעבר:

   

  הפרשה התרחשה לפני מספר ימים. הצעירה, תושבת תל אביב, עמדה ללדת, והועברה לחדר הניתוח ללידה קיסרית. הכוויה אירעה ממכשיר שנועד לפתיחת הבטן בעת ניתוח קיסרי. בעקבות תקלה במכשיר, שמקורה אינו ברור בשלב זה, נכוותה היולדת באיזור המפשעה בדרגות שונות. לתינוק שנולד - שלום.   

   

  גם ב-2007: חולה באיכילוב מתה לאחר שנשרפה בניתוח

  אין זו הפעם הראשונה בה מתרחש אירוע דליקה בעת ניתוח באיכילוב. בשנת 2007 נשרפה חולה בת 40 במהלך ניתוח בבטנה בבית החולים, כאשר ניצוץ התלקח לאחר מגע עם אלכוהול ששימש לחיטוי. כל איזור הניתוח עלה בלהבות והיא סבלה מכוויות בדרגה שלישית. כעבור יומיים נפטרה האישה במחלקה לטיפול נמרץ.

   

  בשנת 2005 אירע מקרה דליקה נוסף בחדר הניתוח של בית החולים אסף הרופא כאשר צעירה ואם לילדים נכנסה לחדר הניתוח לבדיקת ביופסיה ועם תחילת השימוש בסכין חשמלית (דיאתרמית), ניתז ניצוץ מסכין המנתחים, פרצה דליקה והאישה לקתה בכוויות עמוקות בדרגה שניה ושלישית. מאז סובלת האישה מנכות קשה פיזית ונפשית.

   

  בעקבות המקרים מינה משרד הבריאות ועדה שהמליצה על הקמת ועדת מומחים לענייני זיהומים שתבחן שימוש בחומרי חיטוי שאינם דליקים בסביבת המחט הדיאתרמית החשמלית.

   

  בית החולים איכילוב לא דיווח על הפרשה למשרד הבריאות לאחר התרחשותה.

  רק בעקבות פניית ynet, היום (ו') בצהריים, מספר ימים לאחר האירוע – העביר מנהל בית החולים דיווח קצר להנהלת המשרד על השריפה.

    

  מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "מדובר ביולדת שנכוותה בעת ניתוח קיסרי. בבדיקה שנעשתה ע"י הנהלת ביה״ח נמצא, כי הניתוח בוצע על-פי כל הנהלים, ובכלל זה: כיסוי הולם של המטופלת והפעלתה נכונה של המערכות החשמליות. מכשיר אחד נשלח לבדיקה אצל היצרן. לא נמצא פגם בפעילות הצוות הרפואי".

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "משרד הבריאות דווח היום (ו') בצהריים על המקרה. בית החולים מבצע בדיקה ראשונית. עם קבלת פרטי המקרה שיועבר תוקם ועדת בדיקה בהתאם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדליקה אירעה במהלך הלידה הקיסרית. ביה"ח איכילוב
  צילום: ירון ברנר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים