שתף קטע נבחר

"המפלצת מברוקלין": התעלל מינית בילדים חרדים

אנדרו גודמן, עובד רווחה בניו יורק, נאשם בביצוע עבירות מין בשני ילדים ובתיעוד מעשיו במצלמת אינטרנט. "הוא ערך בביתו מסיבות עם אלכוהול ופורנוגרפיית ילדים ואיים על חיי ילד שדיווח עליו לרשויות". גודמן הוא רק אחד מבין 85 עברייני מין שנעצרו בשלוש השנים האחרונות במבצע המשטרתי "קול הצדק"

אנדרו גודמן, בן 27, נראה כמו כוכב קולנוע, אבל רבים בקהילה היהודית בברוקלין מאמינים שהוא מפלצת. גודמן, עובד בארגוני רווחה יהודיים בשכונת פלטבוש, נאשם בהתעללות מינית בשני ילדים חרדים במשך כמה שנים - באחד מגיל 11 עד 15, ובשני מגיל 13 עד 16.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

העיתון "ניו יורק פוסט" דיווח הלילה (יום א') כי מכתב האישום עולה שגודמן צילם במצלמת אינטרנט את המעשים המיניים שביצע בצעירים החרדים. כתב האישום, שמשתרע על פני 144 עמודים, מאשים את גודמן במספר רב של עבירות מין. הנאשם כופר באשמה המיוחסת לו.

 

עוד עולה מכתב התביעה שגודמן קיים בביתו מסיבות עם אלכוהול ופורנוגרפיית ילדים וגם "איים על חיי" ילד שדיווח עליו לרשויות.

 

החרדים לא ממהרים לדווח על פשעים כאלה. אתר ה"ניו יורק פוסט" (צילום: nypost) (צילום: nypost)
החרדים לא ממהרים לדווח על פשעים כאלה. אתר ה"ניו יורק פוסט"(צילום: nypost)

 

"אנדרו גודמן מוכר בקהילה שלנו כתוקף המשחר לטרף של ילדים צעירים והורס את חייהם", כתב תלמיד ישיבה בברוקלין לשופט מרטין מרפי, שעומד בראש הדיון בעניינו של גודמן.

 

השכנים נדהמו: "הילדים המשיכו להגיע לבית גודמן"

שכנים בברוקלין נדהמו לגלות שגם לאחר שגודמן שוחרר בשנה שעברה בערבות בסכום עשרת אלפים דולר, המשיכו ילדים להתגנב באמצע הלילה לביתו, שם הוא חי עם הוריו ואחותו.

 

חברי הקהילה תיעדו סרטון מצמרר שבו נראים צעירים בגילים 15 או 16 נכנסים ויוצאים מביתו של גודמן בין השעות 3:00 בבוקר ל-5:30. גודמן נראה בסרטון פותח את דלת חזית הבית לילדים, כולם בנים.

 

צ'רלס היינס, ממשרד התביעה המחוזית בברוקלין, אמר שגודמן הוא רק אחד מתוך 85 אנשים שנגדם הוגשו בשלוש השנים האחרונות כתבי אישום בגין התעללות מינית בילדים חרדים. המבצע הרחב ללכידת עברייני המין זכה לשם "קול הצדק".

 

מטרת המבצע הייתה, בין היתר, לשכנע קורבנות תקיפה מינית לצאת ולהתלונן למרות הלחץ הכבד שמפעילים חוגים פנימיים בתוך הקהילה החרדית כדי לטייח פשעים מסוג זה. בעקבות המבצע נחקרו מקרים שבהם היו מעורבים 117 קורבנות.

 

רוני ג'וס, עוזר התובע הכללי, אמר כי מבין כל החשודים בהתעללות מינית בילדים חרדים, כולם גברים - למעט שתיים. הוא הוסיף שיותר ממחצית מקורבנות התקיפה הם בנים.

 

מה עלה בגורל התוקפים? ג'וס אמר כי 38 מקרים הגיעו עד כה לסיומם בבית המשפט, מתוכם 14 עברייני מין נידונו למאסר שנע בין חודש לעד עשרים שנה בכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: nypost
"ילדים התגנבו לביתו בשעות הלילה". גודמן
צילום: nypost
מומלצים