שתף קטע נבחר

אמנון שואל: ג'ימייל לא עובד - מה עושים?

ההאריד דיסק עובד במחשב אחד, אבל לא במחשב אחר; מה זה קובץ ISO ומה עושים איתו; איך כופים על המחשב לפתוח סרטים ב-VLC; ומה עושים כשהדפדפן מנסה להיכנס לג'ימייל? אמנון שואל - אנחנו עונים

אמנון שואל: חיברתי את ההארדיסק הנייד שלי אצל חבר, והוא לא עבד ולא זיהה אותו. חיברתי ללפטופ שלי והכל מושלם - מה הבעיה? המחשב שלו רדוף רוחות? 

ובכן אמנון, המחשב של החבר שלך נקי מישויות-על בלתי נראות. כל מה שקרה, כנראה, זה שלא הגיע מספיק מתח להארד דיסק שלך. הניחוש שלנו: חיברת אותו דרך מפצל USB, או כבל USB מאריך. הפתרון: חבר את הכבל ישר לשקע במחשב ונסה להשתמש בכבל המקורי שקיבלת מהיצרן. אמנם הוא קצר מדי וכנראה תצטרך להתכופף מתחת לשולחן ולהתלכלך באבק, אבל תוכל לראות את הקבצים שלך.

 

כבל קצר (צילום: אהוד קינן) (צילום: אהוד קינן)
כבל קצר(צילום: אהוד קינן)

 

בפרקים הקודמים של אמנון שואל:

 

אמנון שואלת: קיבלתי קובץ ISO. מה זה ומה בדיוק אני עושה עם זה?

אמנון יקרה, מדובר בקובץ Image (תמונה). הקובץ כזה מכיל בתוכו תמונה של כל הקבצים בדיסק שלם. משתמשים בו בעיקר כדי לשכפל, למשל, תקליטור DVD. יש כמה דרכים לפתוח קובץ כזה. אם מדובר בתמונה של DVD, נסי לגרור אותו לתוכנת נגן מדיה כמו VLC המעולה והחינמית. 

 

אפשר גם לצרוב את קובץ ה-ISO לדיסק (זו גם המטרה המקורית של קבצים כאלו). בכל תוכנת צריבה אמורה להיות אפשרות לצריבת Image או ISO ואז אפשר לבחור בקובץ.

 

עוד פיתרון הוא לפתוח את הקובץ בתוכנה שהופכת אותו לכונן על המחשב שלך. תוכנה שעושה את זה היטב ובחינם היא Daemon Tools, והיא גם קלה להפעלה: כשאת פותחת אותה, פשוט גרור את קובץ ה-ISO לכונן שמופיע למטה.

 

  

אמנון שואלת: הורדתי VLC, אבל כשאני מנסה להריץ סרטים הוא עדיין מריץ לי אותם במדיה פלייר של ווינדוס שלא מצליח לזהות אותם. אין לי כוח לשטויות האלה. אני רוצה רק את VLC. אפשר לסדר את זה?

בוודאי אמנון! בחרי קובץ של סרט, הקליקי על הלחצן הימני - בחרי ב-"Open With", ואז בחרי ב-"Choose Default Program".

 

 

אם התקנת כבר את VLC, את אמורה לראות אותו בין רשימת האייקונים (האייקון של VLC הוא הקונוס הכתום).  אם את לא רואה את האייקון הזה, לחצי על Browse וחפש את VLC. אשרי, ועכשיו סרטים ייפתחו רק ב-VLC.

 

 

אמנון שואל: אני לא מצליח משום מה להיכנס לג'ימייל. האתר קרס?

יכול להיות, אמנון. יכולות להיות הרבה סיבות לזה שאתה לא מצליח להיכנס - סיסמה לא נכונה, חיבור לא יציב. אופציה אחת אפשרית מאוד היא שתעלה לך שגיאה כזאת:

 

(תאריך) uses an invalid security certificate. The certificate expired on (שם אתר)

 

במקרה הזה, מציעים במוזילה פשוט לכוון את השעון של המחשב. הקליקו על השעון בפינת המסך ואז ב-Change date and time ואז כוונו את השעון לשעה ולתאריך העדכניים.

 

 

גם לכם יש שאלות? אם קוראים לכם אמנון, וגם אם לא - שלחו לנו את השאלות שלכם כאן .

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים