שתף קטע נבחר

אחרי 4 שנים: עסקה מקלה להורג הנער רז חג'ג'

למרות מחאת המשפחה, הצעיר שהואשם כי דקר למוות את חג'ג' בקטטה ונמצא לא כשיר לעמוד לדין, יודה ויישלח ל-10 שנות מאסר - שארבע מתוכן כבר העביר בבי"ח פסיכיאטרי

10 שנות מאסר, שארבע מתוכן כבר רוצו בבית חולים פסיכיאטרי - זהו העונש שמבקשת הפרקליטות לגזור בעסקת טיעון על הצעיר שהואשם בהריגת רז חג'ג' בן ה-16 בקטטה בהרצליה ב-2007. הנאשם, שהיה אז בן 17, נמצא לא כשיר לעמוד לדין ורק בספטמבר האחרון חודשו ההליכים המשפטיים נגדו. ההסדר יובא מחר (יום ג') לאישור בית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

הנער רז חג'ג' נדקר למוות - עוד כותרות:

 

בני משפחתו של חג'ג כבר הביעו התנגדות נחרצת לכל הסדר עם הנאשמים ברצח, וצפויים למחות נגדו גם בדיון מחר. הנער מצא את מותו לפני ארבע שנים בקטטה שפרצה בינו לבין שני נערים ברחבת המרכז המסחרי בשכונת נווה ישראל בהרצליה. הקטטה התפתחה בעקבות ויכוח סתמי בין הנערים, ככל הנראה לאחר שאחד מהם העליב את חברו.

 

זירת הקטטה בהרצליה. מוות בעקבות ויכוח סתמי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
זירת הקטטה בהרצליה. מוות בעקבות ויכוח סתמי(צילום: ירון ברנר)

 

שני הנאשמים ברחו מהמקום, שטפו את הסכין משרידי הדם של המנוח והחביאו אותה. הם גם שרפו את חולצתו של הנאשם בדקירה, שהוכתמה בדם המנוח. לאחר מכן, הסתתרו במשך חמישה ימים עד שהסגירו עצמם למשטרה.

 

נגד השניים הוגש כתב אישום בגין הריגה, תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים והשמדת ראיות. עם זאת, נוכח חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי הנאשם הראשון לא כשיר לעמוד לדין בשל מחלת נפש בה הוא לוקה, הוצא צו שהורה על אשפוזו וההליכים המשפטיים נגדו הופסקו.

 

משחודשו ההליכים בספטמבר, עם אישורה של הוועדה הפסיכיאטרית, הצליחו התביעה ובא כוחו של הנאשם, עו"ד אדי אבינועם, לגבש הסדר טיעון מקל, במסגרתו יודה הצעיר בהריגה, הדחה בחקירה ובידוי ראיות. הפרקליטות, מצדה, תבקש לגזור עליו 10 שנות מאסר, מהן ינוכו משך מעצרו ותקופת האשפוז בבית החולים הפסיכיאטרי. הפרקליטות גם הציגה תנאי מקדים - הפקדת צ'ק על סך של 40 אלף שקל כפיצוי למשפחת המנוח בטרם הצגת ההסדר בבית המשפט. ייתכן כי בית המשפט יורה על פיצויים נוספים.

 

בעסקה נכלל גם הנאשם הנוסף, שלו לא יוחס מעשה הדקירה. כשאושפז חברו לטיפול, נאלצו הרשויות לשחררו ממעצר בית, מאחר שאשמתו מבוססת על הוכחת אשמתו של הנאשם הראשון אך לא ניתן היה לשמוע את הראיות נגד השניים. עתה, עם חידוש ההליכים, צפוי הצעיר, שיוצג על-ידי עו"ד רוויטל סוויד, להודות בעבירות של איומים ובידוי ראיות, ואם יאושר ההסדר – ייגזרו עליו עבודות שירות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי ותשלום פיצויים שגובהם טרם נקבע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז חג'ג'. המשפחה מתנגדת
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
עו"ד אדי אבינועם, שמייצג את הנאשם
צילום: עמית שאבי
מומלצים