שתף קטע נבחר

יותר עסקנים משחקנים / טור

שביתת שופטי הכדוריד והברוגז של האיגוד עמם יוצרת אנטי אדיר לענף, שגם ככה עולה לכותרות רק באיזור אפריל-מאי

הכדוריד הישראלי מתעורר בעיקר בחודשים אפריל-מאי, אז נערכים חצאי הגמר יד והגמר ובדרך כלל מכבי או הפועל ראשון לציון מניפות את הצלחת. בין לבין הדרבי של ראשון או זה של תל אביב תופסים את תשומת לב אוהדי הספורט בארץ, אבל עם יד הלב - חשיפת הענף עדיין לא מגיעה לקרסוליים של הכדורגל, הכדורסל והטניס.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

והנה, אמצע דצמבר, והענף רועש וגועש, ולא מהסיבות הנכונות. שביתת השופטים הישראלים העלתה לא מעט רפש מעל פני השטח, בתחום שלא זוכה לתקציבים גבוהים אבל יש בו יותר חברי איגוד משחקנים בקבוצה מהליגה הלאומית.

 

השופטים הישראלים מוחים. בינתיים, הענף נפגע ונרמס (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
השופטים הישראלים מוחים. בינתיים, הענף נפגע ונרמס(צילום: טל שחר)

 

השופטים טענו כי איגוד הכדוריד הגיש להם לחתימה מסמך שלא תאם את כל התנאים שסיכמו איתם במו"מ, לפני ואחרי פתיחת העונה. האיגוד מצדו טען כי הוא נענה לאחוז ניכר מדרישות השופטים (הגדלת שכר, תנאים פיזיים במגרשים לשופטים וכד'), וכי חלק מהדברים אמורים להיסגר מאוחר יותר.

 

כך או כך, המהלכים האחרונים: דחיית משחקים והתערבות רשות האוכלוסין בנוגע לשופטים הזרים שהובאו במקום הישראלים, אינה מוסיפה לענף הרבה כבוד.

 

התקצירים של ynet ספורט:

 

שני הצדדים מבוצרים בעמדותיהם, לשופטים הישראלים יש גיבוי כבד (שהופך מיום ליום לעול) מצד ההסתדרות ואילו לאיגוד הכדוריד נמאס והוא החליט לפרק את איגוד השופטים ולהקים אחד חדש.

 

עד אז, משחקים נדחים, שחקנים מתוסכלים, הנבחרת נפגעת (בעוד פחות מחודש יש לישראל שני מפגשים גורליים מול אוסטריה, על הזכות להעפיל למוקדמות אליפות העולם 2013) וכל מי שמסתכל על הפרשה מבחוץ לא יודע נפשו מרוב צחוק וגיחוך. אחר כך, כשישאלו "מה זה בכלל כדוריד?", אל תתפלאו כשיגידו לכם: "משחק שיש בו יותר עסקנים משחקנים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבחרת ישראל בכדוריד
צילום: אורן אהרוני
מומלצים