שתף קטע נבחר

צילום: ראובן שוורץ

על סף רתיחה: דייויד בלאט ומכבי ת"א / טור

מאמן הצהובים העדיף לא לשחק באדריאטית, הנהלת מכבי ת"א החליטה שכן. בלאט העדיף להחתים רכז לעונה, הם העדיפו את פרמאר לתקופה מוגבלת. בלאט אולי דיפלומט, אבל בסוף הכעס יוצא החוצה. וגם: למה שדרי הקווים כל כך גרועים?

דייויד בלאט נהנה מכל רגע. לדבריו היה כיף לא נורמאלי לנצח בראשל"צ בנקודה מסל מקרי, אחרי שני הפסדים במדריד ובזאגרב. איזה שעמום זה ניצחון רגוע בהפרש 30 נקודות. הכי כיף שג'ורדן פרמאר חזר ל־NBA, שיוגב אוחיון מגשים את כל החששות הקודרים שהנעליים תהיינה גדולות עליו. כיף שגיא פניני לא פוגע, שדייויד בלו לא מגיע לזריקות, שטל בורשטיין בקושי משחק, שפאפאלוקאס בכלל לא מתלבש. ניצחון בנקודה על הבאזר, זה הכיף האמיתי.

 

טורים נוספים של אריה מליניאק:

 

"אנחנו עושים את זה בלי יותר מדי עזרה מכל הכיוונים", המשיך בלאט ואמר. מאיזה כיוונים הוא מצפה לעזרה? לראשון־ לציון אי אפשר לבוא בטענות. הם דווקא עזרו למכבי ת"א מאוד. קשה לעשות יותר שגיאות בדקה האחרונה של המשחק. מי עוד יכול לעזור לבלאט? הקרואטים מזאגרב, לא עזרו למכבי לנצח. זה לא בסדר. השופטים? בלאט לא מצפה לעזרה מהשופטים. אז ממי?

 

אולי ההנהלה לא עוזרת? בלאט העדיף לא לשחק בליגה האדריאטית, הם החליטו כן לשחק. הוא העדיף להחתים רכז לכל העונה, הם העדיפו את פרמאר לתקופה מוגבלת. דיויד בלאט אמנם דיפלומט, אבל אם ההנהלה לא נותנת לו יותר מדי עזרה, והמאמן הוא זה שצריך לעמוד אחרי משחקים ולהגן על החלטות שהוא לא מסכים להן, בסוף הכעס יוצא החוצה – וזה ממש לא כיף.

 

עוד ב-ynet ספורט:

  

צונאמי של תת־רמה

המדור הזה עוסק בדרך כלל בספורט, ולא בתקשורת ספורט. אבל השדרים, במיוחד שדרי ושדרות הקווים, ברדיו ובטלוויזיה, מביאים את הסעיף. 12 שנים לוקח להכשיר רופא, ארבע שנים מכשירים עורך דין. שלוש שנים לוקח להכשיר טייס, ולהכשיר שדר ספורט לוקח כנראה חמש דקות.

 

עם שאלות כאלה, באמת עדיף לכסות את האוזניים (צילום: ויז'ואל/פוטוס) (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
עם שאלות כאלה, באמת עדיף לכסות את האוזניים(צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

מה מלמדים שם, בבתי הספר לתקשורת ספורט? אני שומע את הראיונות ברדיו ובטלוויזיה ומתפלץ. הנה כמה דוגמאות:

 

רן בן־שמעון / איזי שרצקי / דרור קשטן, האם אתם רצים לאליפות?

 

אנחנו עדיין בשלב מוקדם של העונה...

 

אבל האם אתם הולכים על אליפות?

 

אם נתמיד ביכולת הזאת, וננצח, אז... אולי.. נראה...

 

מה הבעיה להצהיר שאתם הולכים לאליפות?

 

נותרו עוד שני שלישים של העונה...

 

למה אתה מפחד להגיד אליפות?

 

אני לא מפחד.

 

אז תגיד.

 

מה להגיד?

 

תגיד א־לי־פות.

 

אאא...

 

תגיד לי.

 

לי.

 

תגיד א־לי.

 

א־לי

 

תגיד א־לי־פות.

 

אלי־באבא

 

תעשה טובה, אליפות זו לא מילה גסה....

 

וכך זה נמשך שנה אחר שנה, שבת אחרי שבת, שידור אחרי שידור. ערוץ ראשון, ערוץ הספורט, שירים ושערים, שירות ושוערות, FM102, 103, 104 ,105. צונאמי של תת־רמה. אלו שואלים אותן שאלות, ואלו עונים אותן תשובות. אותם מראיינים, מרואיינים, צופים ומאזינים. בחייך, תעשה טובה ותגיד כבר אליפות.

 

להוציא את המילה 'אליפות' מהמאמן המעוטר בישראל - זה הישג? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
להוציא את המילה 'אליפות' מהמאמן המעוטר בישראל - זה הישג?(צילום: עוז מועלם)

 

מה חושבים שדרי הקווים, שהקידום שלהם תלוי בהישג העיתונאי המדהים: הצלחתי להוציא מדרור קשטן את המילה אליפות. מי לימד אתכם לשדר? יש בכלל עורך לשידורים האלה? הבן שלי, בן שבע, שואל שאלות יותר אינטליגנטיות.

 

מקצועיות זו לא מילה גסה.

 

עוד שבת של כדורגל

בשבוע שעבר טיפלתי במחאת רבני פתח־תקווה, נגד פתיחת אצטדיון הכדורגל החדש בשבתות. קבלתי הרבה תגובות, גם מחילוניים וגם מדתיים, כולל מ"המחותנים" עצמם. אז למען הסר ספק, אין לי דבר נגד דת ולא נגד דתיים. יש לי הרבה נגד רבנים, שמנסים לקבוע כללים ואורח חיים לאנשים שאינם דתיים – ולא רק בספורט.

 

 

אם הרבנים יפסיקו לבדוק מתי משחקים כדורגל, אני לא אבדוק כמה בתי־כנסת יש בפתח תקווה. הביקורת על גודל האצטדיון בפתח־תקווה מקובלת עליי מאוד. למיטב זכרוני היה אמור לקום שם אצטדיון בקיבולת של 10,000 מקומות בערך, שזה בערך פי ארבעה מהדרוש למכבי והפועל פ"ת.

 

אני לא מאמין שהגדילו את האצטדיון בפתח תקווה בגלל שיו"ר ההתאחדות גר שם. זה לא מתקבל על הדעת. אבל המתקן הזה יהיה מלא אולי 4־5 פעמים בעונה. לא נורא. לפני 20 שנה היה שטפון ענק בנחל איילון. נתיבי איילון נסגרו לכמה שעות, וכולם התנפלו על שר התחבורה, איך יתכן שלא מושקעים מאות מיליונים בהעמקת הערוץ. מאז לא היה אפילו שיטפון אחד באיילון, וגם סגירה של כמה שעות אחת לכמה שנים אינה בגדר אסון.

 

אצטדיון המושבה. בשביל מה צריך 10,000 מקומות? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אצטדיון המושבה. בשביל מה צריך 10,000 מקומות?(צילום: אורן אהרוני)

 

אותו דין לגבי 2,000 מתוך 10,000 אוהדים של בית"ר ירושלים, מכבי והפועל ת"א, או מכבי חיפה, שיגיעו פעמיים בשנה במקרה הקיצוני ויישארו מחוץ לאצטדיון. מה קרה? זה שווה השקעה נוספת של עשרות מיליונים בהרחבת אצטדיון בפתח־תקווה? 1,500 איש שמגיעים בדרך כלל למשחקי ליגה בפתח־תקווה, נראים גרוע יותר ככל שהאצטדיון גדול יותר. להוציא 200 מיליון שקלים על אצטדיון שהוא לא אצטדיון לאומי, כאשר כל תקציב הספורט של ישראל הוא 80 מיליון, זו הגזמה פראית.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

ולעניין השבת. אני אישית מעדיף להיות עם המשפחה בשבת, אבל יש אלפים שמעדיפים כדורגל. עו"ד לינצר, ששלח בשבוע שעבר לעירייה את מכתב הדרישה לסגור את האצטדיון בשבת, טוען שהוא אוהד מכבי פ"ת ונמנע ממנו לצפות במשחקיה. לא מדויק. מכבי פ"ת משחקת חלק ממשחקיה באמצע השבוע, ומעניין מתי הוא הלך לאחרונה למשחק באמצע השבוע. לעמוד על זכות שאתה לא מתכוון לממש, זה לא רציני. וגם הטענה שהיכל נוקיה סגור בשבת היא לא מדויקת. מפגש בטניס בין רוסיה לישראל התקיים בהיכל בשבת.

 

מצידי שההתאחדות תעביר את כל המשחקים לאמצע השבוע, לא הרבנות. וגם אם נמנע מאדם דתי לראות משחק כדורגל, שלא יתלונן. זה המחיר הכי קטן שהוא נדרש לשלם, כשהוא בוחר באורח חיים מסורתי או דתי. יש מגבלות הרבה יותר חמורות מויתור על משחק כדורגל בשבת, ואני לא רואה בכך אסון. אסון זה כאשר אדם חילוני מרמת־גן, שאין ידו משגת לקנות מכונית (יש כאלה), לא רואה את בניו חודש, כי הוא לא יכול לנסוע באוטובוס בשבת לטבריה. אז בבקשה להירגע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים