שתף קטע נבחר

יציקות המפרץ: "העובדים שפוטרו לא קיבלו שכר"

מפעל המתכת הצפוני "יציקות המפרץ" נמכר לאחרונה לאחר שנקלע לקשיים, אך עובדים במפעל ועובדים שפוטרו ממנו טוענים שלא קיבלו עדיין את משכורתם לחודש נובמבר וחלקם גם לחודש אוקטובר. המנכ"ל אמר ל-ynet כי "רוב העובדים ישובו לעבודתם", אך סירב להשיב אודות השכר שלא שולם

מפעל המתכת "יציקות המפרץ" במפרץ חיפה, שנמצא עד לאחרונה בקשיים כלכליים, פיטר כ-40 מעובדיו. עובדים במפעל ועובדים שפוטרו ממנו טוענים שלא קיבלו עדיין את משכורתם לחודש נובמבר, וחלקם גם לחודש אוקטובר. בימים האחרונים המפעל נמכר לחברת פרמט - אך העובדים, לטענתם, עדיין לא קיבלו שכר.

 

 

"הודיעו לנו שהמפעל נכנס לקשיים והתברר לנו שהוא בדרך לכינוס נכסים", מספר אחד העובדים במפעל. "זאת תקופה לא טובה במשק, יש ירידה בייצוא ותחרות קשה, ואנחנו מבינים את הבעיות, למרות שיש כאן עובדים ותיקים שנתנו את הנשמה שלהם למפעל במשך שנים. אבל זה לא מצדיק את העובדה שלא שילמו לנו את המשכורת, ובוודאי שלא לעובדים שהלכו הביתה ונשארו בלי כלום". 

 

לאחר שהעובדים פנו למנכ"ל המפעל ובעליו הקודם, איתן אופלגר, ולטענתם לא קיבלו תשובה, הם התארגנו באמצעות עורכי הדין שחר לוינסון ואורן כץ ממשרד י' ישורון כדי לתבוע את תשלום שכרם.

 

"לפני מספר שבועות, הודיע בנק דיסקונט למפעל שאם הוא לא יסדיר את חובותיו, הבנק ימנה כונס נכסים שיסגור אותו וימכור את נכסיו", אמר עורך הדין לוינסון ל-ynet. "בסופו של דבר המפעל נמכר והבעלים החדש הבטיח להחזיר את העובדים לעבודה.

 

"התברר שהמעסיק הקודם הותיר אותם בלי שתי משכורות ושלא הועברו לקופות הפנסיה שלהם ולקרנות ההשתלמות כספים שניכה מהם בעבר. בימים האלה אנחנו ממתינים לראות אם יחזירו אותם לעבודה, ובמקביל, מכינים תביעה לתשלום חובות השכר וההפרשות".

 

אופלגר מסר ל-ynet בתגובה: "הבעיות של המפעל נפתרו. המפעל אמור לחזור לפעול בימים הקרובים, הכל בסדר".

 

מה יקרה עם העובדים?

 

"רוב העובדים ישובו לעבודתם".

 

ומה עם השכר שלא שולם להם?

 

"אני לא מעוניין לענות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפרץ חיפה
צילום: מיכל כרמון
אילוסטרציה
מומלצים