שתף קטע נבחר

שני הרוגים בהתרסקות מטוס קל במודיעין

מטוס קל התרסק בצהריים ברחוב מנחם בגין במודיעין. מד"א קבע את מותם של שני בני-אדם. מחקירה ראשונית עולה כי בשל תקלה טכנית במטוס ניסו השניים לנחות ברחוב הצר, אך במהלך הנחיתה הם פגעו ברכב והמטוס התרסק

אסון במודיעין: שני בני-אדם נהרגו בצהריים (יום ו') בהתרסקות מטוס קל ברחוב מנחם בגין במודיעין. ההרוגים הם שני נוסעי המטוס - כבני 50. ממד"א נמסר כי בזמן ההתרסקות פגע המטוס ברכב חונה. ynet העביר שידור חי מזירת ההתרסקות.

 

בשעה 12:20 התקבל דיווח במוקדי החירום על התרסקות מטוס, סמוך לשכונת מגורים. כוחות גדולים של משטרה, מד"א וכיבוי הוזעקו למקום.

  

מחקירה ראשונית עולה כי בשל בעיה טכנית במטוס נאלצו נוסעיו לבצע נחיתת חירום. הם בחרו ברחוב מנחם בגין בדרום מודיעין. במהלך הנחיתה פגעה כנף המטוס ברכב ומועצמת הפגיעה בקרקע המטוס התרסק. לצוותי מד"א לא נותר אלא לקבוע את מותם של שני הגברים.

 

עוד דיווחים בחדשות ynet:

15 שנה להיעדרות עדי יעקבי:  הבטן מתהפכת

אולמרט מזהיר: עוד יישפך פה דם

צנחן נפל לחצר בית בבנימינה

 

אוהד, מתנדב באיחוד הצלה, שהיה בין הראשונים שהגיעו למקום סיפר ל-ynet: "הרחוב צר, לכן קשה להימנע מפגיעה בבתים שבו. כשהגענו למקום ראינו את המטוס מרוסק, כשבתוכו גופות שני הגברים. אני מניח שהם ניסו להתחמק, אבל בתנאים האלו לא היה סיכוי". למקום ההתרסקות הגיעו חוקרי תאונות אוויריות.

 

זנב המטוס שהתרסק (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
זנב המטוס שהתרסק(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אילון חדד, בן 14 שלומד בישיבה סמוכה למקום ההתרסקות, סיפר ל-ynet: "חזרתי מבית הספר, ראיתי מטוס שטס נמוך, בגובה הבתים. הוא הסתובב מעל הבתים ומעל הפארק, ואחר כך הוא הוריד גובה למטה, הסתובב, עלה חזרה ואז פשוט התרסק למטה". חדד סיפר שעמד 300 מטר ממקום ההתרסקות. "רצתי עם עוד חבר, שמענו בום חזק. מיד הגיעו כוחות הצלה לפנות את האנשים שיצאו החוצה, זה קרה ליד אתר בניה. פינו את כולם כי אמרו שזה יכול להתפוצץ".

 

פועלים, העובדים באתר בנייה סמוך, סיפרו כי ראו את המטוס חג באוויר, ככל הנראה כדי למצוא מקום לנחיתה. "אז הוא פתאום נפל בבום", הם אמרו.

 

כוחות ההצלה במקום  (צילום: אבי יעקובויץ) (צילום: אבי יעקובויץ)
כוחות ההצלה במקום (צילום: אבי יעקובויץ)
  

שמוליק סגל מפקד זק"א מודיעין, אמר ל-ynet: "מדובר באירוע קשה מאוד. הגעתי עם צוות זק"א למקום, שברי המטוס היו במרכז הכביש ובתוכו שתי גופות ההרוגים, צוות כיבוי סייע לנו לחלץ אותן". לדבריו, "נס גדול שהמטוס לא התרסק על רכב עם נוסעים".

  

מוקדם יותר השנה, בחודש אפריל, נהרגו ארבעה בני אדם בהתרסקות מטוס קל בבית הספר

 הטכני בחיפה. במטוס אותרה תקלה במנוע זמן קצר לאחר ההמראה. הטייס ביקש לשוב למנחת אך פגע בעצים כשעמד לנחות, ועלה באש. ככל הנראה הייתה זו טיסת הדרכה אזרחית במטוס פייפר.

 

באוגוסט 2010 נהרגו שני בני אדם בהתרסקות מטוס קל ליד קיבוץ קבוצת שילר שבשפלה. שני הנוסעים, כבני 50, נהרגו במקום. חקירת התאונה העלתה שכשל טכני הוביל לארוע הטראגי.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה נעמה גיבורי. ynet העביר שידור חי מזירת ההתרסקות. צילם: חגי דקל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסעי המטוס נהרגו במקום
צילום: אוהד צויגנברג
זירת ההתרסקות
צילום: איחוד הצלה
הנחיתה - ברחוב מנחם בגין
צילום: אילון חדד
מומלצים